środa, 9 października 2024 23:26

Ekstraklasa piłkarska - lider z Lubina nie zwalnia tempa

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin odnieśli trzecie w tym sezonie zwycięstwo w ekstraklasie bez straty gola. W meczu 3. kolejki pokonali u siebie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0. W sobotę Legia Warszawa wygrała w Płocku z Wisłą 3:2, choć przegrywała 0:2.

Drużyna z Lubina - uczestnicząca w kwalifikacjach Ligi Europejskiej - imponuje formą na początku sezonu. Po wygranych z Koroną Kielce 4:0 i Lechem Poznań 2:0, tym razem podopieczni trenera Piotra Stokowca nie dali szans dobrze spisującej się dotychczas (dwa zwycięstwa) ekipie z Niecieczy.

Bramki dla gospodarzy zdobyli w pierwszej połowie Krzysztof Janus i uczestnik Euro 2016 Filip Starzyński, który popisał się bardzo efektownym strzałem z dystansu.

Tego samego dnia Górnik Łęczna zremisował z Cracovią 0:0, zdobywając pierwszy punkt w sezonie. Spotkanie rozgrywane w Lublinie zostało przerwane w drugiej połowie na kilku minut z powodu ulewy.

W trzecim niedzielnym meczu Korona Kielce zremisowała u siebie z wicemistrzem kraju Piastem Gliwice 1:1. Obie bramki padły po strzałach głowach, w odstępie kilkudziesięciu sekund. Prowadzenie gościom zapewnił w 71. minucie Bartosz Szeliga, a chwilę później wyrównał Łukasz Sekulski.
1. KGHM Zagłębie Lubin              3   8-0   9
2. Jagiellonia Białystok 3 7-2 7
3. Arka Gdynia 3 6-2 6
4. Lechia Gdańsk 3 6-4 6
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3 5-4 6
6. Legia Warszawa 3 4-3 5
7. Cracovia Kraków 3 7-4 4
8. Piast Gliwice 3 4-7 4