Przyczyną śmierci reżysera Marcina Wrony było najprawdopodobniej samobójstwo
- 09/21/2015 03:03 PM
Według wstępnych wyników sekcji zwłok najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci reżysera filmowego Marcina Wrony było samobójstwo przez powieszenie - ustaliła prowadząca postępowanie w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Gdyni.
"Śmierć miała charakter nagły i najprawdopodobniej przez powieszenie, na co wskazują obrażenia ciała ujawnione w trakcie oględzin. Przy czym innych obrażeń nie ujawniono na ciele zmarłego - co wskazuje na obecną chwilę, że najbardziej prawdopodobną wersją śmierci jest samobójstwo, bez udziału osób trzecich" - powiedziała w poniedziałek szefowa Prokuratury Rejonowej w Gdyni, Małgorzata Goebel, opierając się na wstępnej opinii z sekcji zwłok wydanej przez Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku.
Dodała, że inne możliwe wersje zgonu artysty będą jeszcze weryfikowane.
Goebel wyjaśniła, że z ciała zmarłego pobrane zostały m.in. wycinki do badań histopatologicznych, zabezpieczono także krew i mocz do standardowych badań. Pozwolą one m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy reżyser w chwili zgonu był pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.
Ostateczne wyniki sekcji zwłok będą znane nie wcześniej niż za miesiąc.
Ciało Marcina Wrony zostało znalezione w sobotę nad ranem w jednym z gdyńskich hoteli. Reżyser uczestniczył w 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jego film pt. „Demon”, pokazany został w konkursie głównym. Festiwal zakończył się w sobotę wieczorem.
Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 r. w Tarnowie. Absolwent reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz „Demona" wyreżyserował filmy „Moja krew" (2009, z Erykiem Lubosem w obsadzie) i „Chrzest" (2010, w obsadzie Wojciech Zieliński, Tomasz Schuchardt, Natalia Rybicka i Adam Woronowicz). (PAP)
[ot-video type="youtube" url="https://youtu.be/5xKBgBiGkog"]
Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Reklama