Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 1 października 2024 17:30
Reklama KD Market
Reklama

Makabryczna "zabawa" - dwie nastolatki nie żyją

Chicagowska policja ostrzega przed coraz bardziej popularną wśród nastolatków, niebezpieczną „zabawą w przyduszanie”. Komunikat wystosowano po tym jak w ciągu zaledwie dwóch tygodni w wyniku tzw. „choking game”, zmarły dwie nastolatki: 15-letnia Rebekah Toia i 14-letnia Angelena Ohanessian. „Choking game” polega na duszeniu się lub przyduszaniu innej osoby, w celu doprowadzenia do chwilowej utraty świadomości i przeżycia euforycznego stanu, gdy tlen ponownie napływa do mózgu.
Chicagowska policja ostrzega przed coraz bardziej popularną wśród nastolatków, niebezpieczną „zabawą w przyduszanie”. Komunikat wystosowano po tym jak w ciągu zaledwie dwóch tygodni w wyniku tzw. „choking game”, zmarły dwie nastolatki: 15-letnia Rebekah Toia i 14-letnia Angelena Ohanessian.

fot. Tzw. "choking game" zakończyła się dla obu nastolatek śmiercią
„Choking game” polega na duszeniu się lub przyduszaniu innej osoby, w celu doprowadzenia do chwilowej utraty świadomości i przeżycia euforycznego stanu, gdy tlen ponownie napływa do mózgu. Aby doprowadzić do takiego stanu, należy bardzo mocno uciskać go w szyję, aż do utraty przytomności. Policja ostrzega, że tego typu zabawy to igranie z życiem. Wśród nastolatków na całym świecie fascynacja „nową grą” w ciągu ostatnich lat jest coraz większa. Wszelkie informacje na ten temat rozpowszechniane są w Internecie. „Choking game” figuruje również pod nazwą „Passout”, „Fainting Game” czy „Good Kids High”.

Według statystyk prowadzonych przez Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób ofiarami makabrycznej zabawy padają zazwyczaj chłopcy w wieku od 11 do 16 lat. Od 1995 do 2007 roku zanotowano 82 przypadków śmierci w wyniku tego typu przyduszania.

W przypadku obu tragicznie zmarłych nastolatek rodzice nie wiedzieli o ich specyficznych upodobaniach. O wszystkim dowiedzieli się po śmierci dziewcząt. Zarówno Rebekah, jak i Angelena zostały znalezione przez bliskich. Co więcej, rodzice Angeleny odkryli na jej telefonie komórkowym przejmujący filmik, przedstawiający jej kolegów bawiących się w „choking game”.

Ostrzeżenie wydane przez chicagowską policję zawiera kilka wskazówek dla rodziców, którzy podejrzewają lub obawiają się, że ich pociechy mogą mieć cokolwiek wspólnego z „choking game”. Według funkcjonariuszy, elementy które powinny zwrócić uwagę rodzin, to m.in.: podejrzane siniaki i zaczerwienia na szyi dziecka, przekrwione oczy, specyficznie związane prześcieradła, pasy, koszulki, krawaty czy liny znalezione w dziwnych miejscach, odwiedzanie stron internetowych na temat „choking game”, nadmierne zainteresowanie duszeniem się, zadawanie pytań na ten temat, drzwi do sypialni zamknięte na klucz, częste i ostre bóle głowy, zmiany nastrojów, nagła agresja.

Z wszelkimi pytaniami na temat „choking game” rodzice mogą dzwonić pod specjalną infolinię (312) 746-8282.

AS (ChicagoBreakingNews)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama