wtorek, 8 października 2024 11:49

Liga NBA - dziewięć punktów Sochana w meczu przedsezonowym, porażka Spurs

Koszykarz reprezentacji Polski Jeremy Sochan zdobył dziewięć punktów dla San Antonio Spurs w pierwszym meczu przedsezonowym ligi NBA tej drużyny, przegranym u siebie z Oklahoma City Thunder 107:112. W ekipie gospodarzy nie wystąpili Francuz Victor Wembanyama i Chris Paul.
  • Źródło: PAP
Jeremy Sochan wyszedł na parkiet w pierwszej piątce fot. Facebook/San Antonio Spurs

Poniedziałkowe spotkanie w hali Frost Bank Center w San Antonio obejrzało 15 393 widzów. 21-letni Sochan wyszedł na parkiet w pierwszej piątce zespołu i grał 21 minut. Trafił trzy z pięciu rzutów za dwa i jeden z dwóch za trzy punkty, miał także sześć zbiórek, cztery asysty, blok, dwie straty i dwa faule. W czasie gdy przebywał na boisku drużyna przegrała ten fragment różnicą 10 punktów.

W ekipie gospodarzy wyróżnili się Julian Champagne - 22 pkt i siedem zbiórek oraz wchodzący z ławki Gruzin Sandro Mamukelaszwili - 14 pkt.

Skrzydłowy Harrison Barnes, pozyskany przez "Ostrogi" latem obok rozgrywającego Paula, w 20 minut uzyskał sześć punktów, pięć zbiórek i trzy asysty.

Najskuteczniejsi w ekipie Thunder byli rezerwowy Ajay Mitchell - 19 oraz Jalen Williams - 18 pkt.

W dwóch poprzednich sezonach Spurs byli jedną z najsłabszych drużyn w lidze, wygrywając po 22 z 82 meczów w fazie zasadniczej.

Podopiecznych trenera Gregga Popovicha czekają teraz jeszcze cztery mecze kontrolne: z Orlando Magic (9 października), Utah Jazz (12), Miami Heat (15) oraz Houston Rockets (17). Rozgrywki 2024/25 zainaugurują w nocy z 24 na 25 października o godz. 1.30 czasu polskiego. Ich rywalami w derbach Teksasu będą Dallas Mavericks. (