Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 8 stycznia 2025 15:56

Aplikacje pozwalające skutecznie zarządzać budżetem

Dla wielu osób zarządzanie finansami osobistymi jest jak czarna magia, jest przytłaczające i ciężkie do ogarnięcia. To sprawia, że duża część społeczeństwa ma dziś spory problem z finansami, żyjąc od pierwszego do pierwszego, a czasem nawet pogrążając się w długach. Na szczęście dzięki rozwojowi technologicznemu mamy na to remedium, bo dziś do dyspozycji jest wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania budżetem, co sprawia, że śledzenie budżetu jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek dotychczas.

Podobnie jak istnieją aplikacje mobilne do śledzenia zjedzonych kalorii, treningów, przeczytanych książek, czy też aplikacje do hazardu online, jak na przykład GGBet aplikacja, na rynku mamy też zaawansowane aplikacje do zarządzania budżetem. Pomagają one skutecznie kontrolować osobiste finanse, oszczędzać, monitorować wszelkie wydatki i osiągać założone cele finansowe. W App Store i sklepie Google Play można dziś znaleźć wiele interesujących apek w tym zakresie, a oto kilka najlepszych z nich.

Empower

Empower to jedna z najpopularniejszych obecnie aplikacji do zarządzania budżetem, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Ludzie ze wszystkich zakątków świata chętnie wybierają Empower, ponieważ oferuje kompleksowe rozwiązania, dzięki którym można efektywnie zarządzać swoimi finansami. Ponadto jest świetną alternatywą dla aplikacji Mint — jednej z najpopularniejszych aplikacji w tym zakresie — która została zamkniętą na początku 2024 roku.

Empower to niemal klon aplikacji Mint. Umożliwia praktycznie całkowicie bezpłatne zarządzanie budżetem i śledzenie wydatków. Do aplikacji można podpiąć wszystkie swoje konta bankowe i portfele inwestycyjne, aby uzyskać wygodny podgląd na cały swój majątek. Można tworzyć wiele różnych celów w określonych kategoriach. Można też edytować kategoria wydatków, dostosowując je do własnych potrzeb. Jedyne minusy to brak możliwości monitorowania zdolności kredytowej, a także płatny dostęp do zarządzania finansami.

YNAB

YNAB to zdecydowanie jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji do zarządzania finansami, jaką znajdziemy dziś na rynku. To wybór dla najbardziej wymagających osób, bo aplikacja oferuje bardzo szczegółowe raportowanie, niezwykle przyjazny interfejs, łatwą konfigurację, proste zarządzania, a do tego pomaga użytkownikom zmienić ich sposób myślenia na temat pieniędzy, tak aby ich pieniądze nie „leżały” bezczynnie, tylko zarabiały kolejne pieniądze. Kluczowe funkcje aplikacji YNAB obejmują:

  • synchronizację w czasie rzeczywistym z kontami bankowymi;
  • obszerne zasoby edukacyjne;
  • praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji;
  • kalkulator pożyczek;
  • możliwość wspólnego zarządzania pieniędzmi (maks. 6 osób).

YNAB gwarantuje zatem potężną gamę funkcji i pozwala na bardzo skuteczne zarządzanie pieniędzmi. Jednocześnie jednak jest to jedno z najdroższych rozwiązań na rynku, bo roczna subskrypcja to koszt 100 dolarów. Ponadto aplikacja wykorzystuje metodę zerowego budżetu, co dla niektórych nowych użytkowników może trudne do przyswojenia.

Monarch

Monarch to kolejna bardzo interesująca aplikacja do zarządzania budżetem, która podobnie jak YNAB, wykorzystuje techniką budżetu zerowego, gdzie każda złotówka musi być odpowiednio zagospodarowana. Aplikacja pozwala na wygodne śledzenie wydatków i daje możliwość wyznaczania różnych celów. W apce znajdziemy bardzo szczegółowe raporty z naszych finansowych poczynań, a także funkcję współdzielenia konta, dzięki której można w jednym miejscu zarządzać finansami całej rodziny, lub udostępnić podgląd doradcy finansowemu, który będzie analizował nasze finanse.

Monarch nie jest jednak najtańszym rozwiązaniem do zarządzania budżetem, bo decydując się na nią, przyjdzie nam zapłacić 100 dolarów za roczną subskrypcję. Aplikacja nie ma darmowej wersji, ale można ją wypróbować za darmo przez 7 dni. Istotnym mankamentem aplikacji jest też brak bezpłatnego dostępu do oceny naszej zdolności kredytowej, bo za tę funkcję trzeba dodatkowo zapłacić.

Goodbudget

Goodbudget to kolejna bardzo popularna aplikacja, która w zakresie zarządzania finansami wykorzystuje metodę kopertową, gdzie każda kategoria wydatków ma swój własny, odrębny budżet. Aplikacja pozwala skutecznie śledzić swoje wydatki, a także planować je z wyprzedzeniem. Umożliwia też śledzenie oszczędności. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale ma też płatny plan z dodatkowymi funkcjonalnościami. Co ciekawe, w aplikacji nie spotkamy się żadnymi reklamami — zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej.

W darmowej wersji Goodbudget nie ma jednak funkcji synchronizacji kont bankowych, bo wszystkie wydatki trzeba wprowadzać ręcznie — opcja ta jest dostępna w wersji premium. To bywa bardzo czasochłonne i może być sporym minusem dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na subskrypcję, a cenią sobie automatyzację. Ponadto w wersji darmowej spotkamy się z ograniczoną ilością kategorii wydatków.

EveryDollar

EveryDollar to bardzo popularny wybór wśród osób, które chcą skutecznie operować pieniędzmi i realizować różne cele finansowe. Aplikacja wykorzystuje metodę zerowego budżetu w nieco uproszczonej formie. Z aplikacji można korzystać w ramach darmowego planu lub planu płatnego, którego koszt to 79,99 dolarów na rok.

Wersja darmowa oferuje wszystkie podstawowe funkcjonalności znane z innych tego typu aplikacji, w tym ręczne wprowadzanie wydatków. Aplikacja ma też opcję synchronizacji kont bankowych, ale jest ona dostępna dopiero w planie premium. W apce znajdziemy spore możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie kategorii wydatków i ustalanie różnych celów finansowych. Jeśli chodzi niestandardowe raporty, to są one dostępne wyłącznie w płatnym planie. Istotnym minusem aplikacji EveryDollar jest brak opcji zarządzania inwestycjami i planowania emerytalnego — tych funkcjonalności nie ma nawet w płatnym planie.

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama