sobota, 28 września 2024 00:24

Copa America - wygrana Kolumbii, bezbramkowy remis Brazylii

Kostaryka niespodziewanie urwała punkty faworyzowanej Brazylii fot. Caroline Brehman/EPA-EFE/Shutterstock

Kolumbia wygrała z Paragwajem 2:1, a Brazylia zremisowała z Kostaryką 0:0 w piewszych meczach grupy D rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America.

W Houston bramki dla Kolumbii zdobyli pod koniec pierwszej połowy Daniel Munoz i Jefferson Lerma, a dwie asysty zaliczył 32-letni James Rodriguez, jeden z bohaterów mundialu w Brazylii w 2014 roku, były gracz Realu Madryt i Bayernu Monachium, obecnie zawodnik Sao Paulo. Honorowego gola dla Paragwaju strzelił w 69. minucie Julio Enciso.

Rozczarowała Brazylia, w składzie z gwiazdami ligi hiszpańskiej Viniciusem Juniorem, Rodrygo i Raphinhą. W meczu z Kostaryką w Inglewood "Canarinhos" mieli przygniatającą przewagę, ale nie potrafili zdobyć bramki.