poniedziałek, 30 września 2024 12:27

Piłkarska LK - porażka Legii i klęska Fenerbahce

Aston Villa zrewanżowała się Legii za porażkę w Warszawie fot. Tim Keeton/EPA-EFE/Shutterstock

Legia Warszawa przegrała wyjazdowy mecz z Aston Villą 1:2, Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego uległo 1:6 duńskiemu Nordsjaelland, a Łudogorec Razgrad Jakuba Piotrowskiego wygrał 2:1 ze Spartakiem Trnava w 5. kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Konferencji.

Już pierwszy strzał gospodarzy zakończył się zdobyciem bramki. W czwartej minucie Moussa Diaby pokonał z piłką kilkadziesiąt metrów, wbiegł w pole karne, przedryblował Artura Jędrzejczyka i precyzyjnym strzałemi pokonał Kacpra Tobiasza.

Po chwili "The Villains" przeprowadzili groźny kontratak zakończony strzałem Jhona Durana, ale Tobiasz sparował piłkę na rzut rożny.

W 20. min pressing wicemistrzów Polski przyniósł skutek. Bramkarz Robin Olsen podał do Boubacara Kamary, który zagrał wprost do wysoko ustawionego Ernesta Muciego. Albańczyk strzałem w okienko bramki doprowadził do wyrównania i strzelił już trzeciego gola Aston Villi w tej edycji rozgrywek.

Na początku drugiej połowy Paweł Wszołek dośrodkował z prawego skrzydła, a Gil Dias zamknął akcję strzałem głową i trafił w poprzeczkę. Douglas Luiz w 59. min podał z rzutu wolnego do Alexa Moreno, który uderzył bez przyjęcia i strzelił gola na 2:1.

Odrabiający straty legioniści zostawiali coraz więcej przestrzeni na własnej połowie. Niepilnowany Leon Bailey w 88. min przyjął piłkę po długim podaniu bramkarza Olsena i przelobował Tobiasza. Jamajczyk zmarnował jednak stuprocentową sytuację, bo piłka odbiła się od poprzeczki.

Aston Villa wygrała czwarty z rzędu mecz grupowy i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. 14 grudnia Legia podejmie AZ Alkmaar w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji. Remis lub zwycięstwo zapewnią wicemistrzom Polski wyjście z grupy.

Nordsjaelland na własnym stadionie rozbiło Fenerbahce 6:1, a bohaterem meczu był strzelec trzech goli Benjamin Nygren. W pierwszej połowie Michy Batshuayi zdobył bramkę po asyście Szymańskiego, ale wicemistrzów Turcji nie było stać na więcej.

W innym meczu grupy H Łudogorec Razgrad pokonał na wyjeździe Spartak Trnawa 2:1. W doliczonym czasie drugiej połowy decydującą bramkę zdobył argentyński napastnik Matias Tissera. Piotrowski rozegrał pełne spotkanie. Przed ostatnią kolejką szansę na awans mają Nordsjaelland (10 pkt), Łudogorec (9 pkt) i Fenerbahce (9 pkt).