wtorek, 1 października 2024 17:29

Ekstraklasa piłkarska - w sobotę gole tylko w meczu beniaminków

Puszcza okazała się lepsza od ŁKS w meczu beniaminków fot. Facebook/Puszcza Niepołomice

Dwa z trzech sobotnich spotkań 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zakończyły się bezbramkowymi remisami. Goli nie było w meczach Warta Poznań - Cracovia i Piast Gliwice - Ruch Chorzów. W starciu dwóch beniaminków Puszcza Niepołomice pokonała ŁKS Łódź 2:1.

Puszcza mecze u siebie rozgrywa w Krakowie. Prowadzenie w 25. minucie dał jej Mołdawianin Artur Craciun wykorzystując rzut karny.

ŁKS wyrównał na początku drugiej połowy. Wprowadzony po przerwie Adrian Małachowski podał do Holendra Kaya Tejana, który zdobył swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie.

Małachowski na boisku wytrwał jednak tylko dziesięć minut. W 56. został ukarany czerwoną kartką za faul. Puszcza przewagę liczebną wykorzystała w 73. min, kiedy zwycięskiego gola zdobył Mateusz Cholewiak.

W meczu Warta - Cracovia minimalnie bliżej wygranej byli goście, ale w doskonałej sytuacji, już w doliczonym czasie gry, Patryk Makuch trafił w poprzeczkę.

"Było to spotkanie szachistów, niekoniecznie arcymistrzów, ponieważ ciężko nam było Wartę przełamać. Dobrze spisaliśmy się w defensywie, gorzej w ofensywie" - ocenił trener Cracovii Jacek Zieliński.

Więcej działo się w śląskich derbach. Oba zespoły walczyły o komplet punktów, choć w różny sposób. Piast częściej prowadził atak pozycyjny, rywale raczej czekali na szansę szybkiego wypadu. Bohaterem doliczonego czasu spotkania został bramkarz Ruchu Michał Buchalik, który uratował swojej drużynie punkt, broniąc groźne strzały Patryka Dziczka i Marcela Bykowskiego.

W piątek PGE FKS Stal Mielec wygrała u siebie z Radomiakiem Radom 2:0, a Śląsk Wrocław w takim samym stosunku pokonał na wyjeździe Widzew Łódź.

Wydarzeniem 6. kolejki miały być szlagiery z udziałem czterech czołowych drużyn poprzedniego sezonu, ale mecze Pogoni Szczecin z wicemistrzem Legią Warszawa oraz Lecha Poznań z mistrzem Rakowem Częstochowa zostały przełożone. Zmiany w kalendarzu rozgrywek wynikają z uczestnictwa Rakowa i Legii w decydującej rundzie eliminacji europejskich pucharów.

Drużyna z Częstochowy rywalizuje obecnie z FC Kopenhaga w kwalifikacjach Ligi Mistrzów (pierwszy mecz przegrała w roli gospodarza w Sosnowcu 0:1), natomiast ekipę ze stolicy czeka spotkanie u siebie z FC Midtjylland w Lidze Konferencji. W Danii był remis 3:3.

Zakończenie kolejki w niedzielę. Tego dnia odbędą się mecze Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin oraz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze.