wtorek, 1 października 2024 21:43

Piłkarskie MŚ kobiet - Anglia dołączyła do Hiszpanii w finale

Angielki zagrają z Hiszpanią w niedzielnym finale mistrzostw świata fot. Dab Himbrechts/EPA-EFE/Shutterstock

Reprezentacja Anglii pokonała w Sydney Australię 3:1 i awansowała do finału piłkarskich mistrzostw świata kobiet, które odbywają się w Australii i Nowej Zelandii. Jej rywalkami w niedzielnym meczu o złoty medal będzie drużyna Hiszpanii.

Mistrzyniom Europy Angielkom w 36. minucie prowadzenie 1:0 dała Ella Ann Toone. W drugiej połowie nadzieje gospodyń na historyczny awans do finału podtrzymała Samantha Kerr, która strzeliła gola na 1:1 w 63. minucie.

Osiem minut później ponownie do bramki trafiły mistrzynie Europy za sprawą Lauren Hemp, a w 86. min wynik ustaliła Alessia Russo.

Angielki po raz pierwszy w historii zagrają w finale mundialu. Zmierzą się w nim z Hiszpankami, które we wtorek pokonały Szwedki 2:1. Dla piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego również będzie to pierwszy mecz o złoto.

W przypadku Australii już sam awans do półfinału to historyczny wynik w piłkarskich mistrzostwach świata kobiet.

Mecz o trzecie miejsce odbędzie się w sobotę w Brisbane, a finał - dzień później w Sydney.