REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Tradycja jest najważniejsza w sieci sklepów KD Market

Tradycja jest najważniejsza w sieci sklepów KD Market

-

Tłusty czwartek jest obchodzony hucznie w Polsce jak i też przez Polaków mieszkających na obczyźnie. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami, faworkami i innymi słodkimi pysznościami. Data, kiedy celebruje się wielki czwartek zmienia się co roku, ponieważ zależy od kalendarza chrześcijańskiego i jest powiązana z Wielkim Postem i Wielkanocą. Jednak tłusty czwartek jest zawsze obchodzony w ostatni czwartek przed Środą Popielcową, która rozpoczyna czterdziestodniowy Wielki Post.

Pączki przygotowywane były początkowo z ciasta chlebowego i nadziewane słoniną, boczkiem lub mięsem. Traktowane były jako zakąska do wódki i mięsa. Słodkie pączki pojawiły się na polskich stołach w XVI wieku jako swego rodzaju ciastko-niespodzianka. W środek wkładano migdał lub orzeszek – kto trafił na takiego pączka, ten miał zapewniony rok w szczęściu i dostatku. W późniejszych czasach pączki zaczęto nadziewać owocową konfiturą,marmoladą oraz posypywać cukrem pudrem i lukrować.

REKLAMA

Tradycyjne polskie pączki są wizytówką sieci sklepów KD Market. Pączki wypiekane w sklepch są przygotowywane zgodnie ze staropolska recepturą. To co odróżnia pączki KD Market od wypieków z innych polonijnych sklepów to fakt, że są one smażone z nadzieniem w środku. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że do tej pory udało nam się utrzymać tę tradycję wypieku. W Tłusty Czwartek wszystkie lokalizacje KD Market są dosłownie szturmowane przez klientów. I nic dziwnego, bo pączki od KD Market są warte grzechu. W zwykłe dni panie wypiekają ok. 400 pączków, ale w okresie tłustego czwartku smażą blisko 30 tysięcy!

KD Market oferuje pączki z tradycyjnymi nadzieniami, takie jak staropolskie powidło śliwkowe, marmolada różana czy malinowa, które cieszą się największą popularnością wśród kupujących. W naszym repertuarze nie może jednak zabraknąć pączków z Nutellą czy budyniem. Parę lat temu wprowadziliśmy również nowy smak- czarną porzeczkę, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez naszych klientów i pozostał w naszej ofercie.

Najsmaczniejsze i najzdrowsze są pączki smażone na smalcu – mówi Pani Jola, cukierniczka KD Market w Schaumburg. – Smalec ma wysoką temperaturę dymienia, dobrze się nagrzewa, a pączek smaży się szybko. Biała obwódka wokół pączka świadczy o jego lekkości, czyli dobrze zagniecionym i wyrośniętym cieście drożdżowym. Takie ,,lekkie” pączki nie opadają na dno garnka z olejem podczas smażenia i swobodnie pływają po powierzchni.

Do tłustego czwartku oraz tłustego wtorku sklepy KD Market podchodzą bardzo poważnie. W tym roku jako pierwsi na polonijnym rynku uruchomiliśmy system składania zamówień na pączki przez internet. W zaciszu swojego domu lub podczas lunchu w pracy szybko i przyjemnie można zamówić tradycyjne pączki i odebrać je w najbliższej lokalizacji KD Market. Specjalnie dla Klientów w tłusty czwartek wszystkie lokalizacje będą otwarte od 6 am.

W tłusty czwartek Polacy nie liczą kalorii i ilości zjedzonych pączków, ponieważ jak mówi staropolskie przysłowie: W Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, bo inaczej nie będzie mu się wiodło przez cały następny rok. Czy to prawda? Tego nikt nie wie, ale lepiej nie ryzykować.

Tradycyjne polskie pączki można nabywać w czterech lokalizacjach sklepów KD Market oraz zamawiać online na www.mykdmarket.com/catering.

LOKALIZACJE KD MARKET:

1102 S. Roselle Rd
Schaumburg

9500 W. Irving Park Rd
Schiller Park

835 W. Dundee Rd
Wheeling

1046 S. Elmhurst Rd
Mount Prospect

(Materiał sponsorowany)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks