REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zamknięta granica dla cudzoziemców, którzy byli ostatnio w Brazylii

Zamknięta granica dla cudzoziemców, którzy byli ostatnio w Brazylii

-

Administracja USA zamknęła w niedzielę granice dla większości cudzoziemców, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywali w Brazylii – poinformowała rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany.

Dwa dni temu Brazylia stała się drugim krajem na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem. W kraju tym stwierdzono ponad 347 tys. infekcji, zmarło do tej pory ponad 22 tys. osób. Pod względem śmiertelności Brazylis jest za USA, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią i Francją.

REKLAMA

McEnany wyjaśniła, że decyzja Waszyngtonu nie dotyczy przepływu handlu między obydwoma krajami. “Mamy nadzieję, że będzie to tymczasowe, ale z uwagi na sytuację w Brazylii zrobimy wszystko, co konieczne, aby chronić naród amerykański” – powiedział doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien.

O’Brien dodał, że Stany Zjednoczone przeanalizują możliwość zastosowania podobnych decyzji w stosunku do innych krajów z Ameryki Południowej.

Plany wprowadzenia takich ograniczeń dla Brazylii prezydent USA Donald Trump zapowiadał już kilka dni temu. “Nie chcę, żeby ludzie stamtąd do nas przyjeżdżali i zarażali naszych ludzi. Nie chcę też, żeby ludzie tam chorowali. Staramy się pomagać Brazylii, która ma problemy, nie ma co do tego wątpliwości” – mówił Trump.

Zakazem wjazdu na teren USA nie są objęte osoby posiadające zieloną kartę oraz bliscy krewni obywateli amerykańskich. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks