REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Trump: Sulejmani zabił lub ranił tysiące Amerykanów

Trump: Sulejmani zabił lub ranił tysiące Amerykanów

-

Irański generał Kasem Sulejmani zabił lub ciężko ranił tysiące Amerykanów oraz spiskował, by zabić wielu kolejnych – napisał w piątek na Twitterze prezydent USA Donald Trump. W nocy z czwartku na piątek amerykańskie wojsko zabiło w Bagdadzie Sulejmaniego.

Trump oświadczył, że dowódca elitarnych irańskich sił Al-Kuds “w dłuższym okresie zabił lub poważnie zranił tysiące Amerykanów i spiskował, by zabić wielu kolejnych… ale dopadliśmy go!”.

REKLAMA

Oskarżył też Sulejmaniego o bycie “bezpośrednio lub pośrednio odpowiedzialnym za śmierć milionów osób, w tym dużej liczby protestujących zabitych w samym Iranie”.

“Chociaż Iran nie będzie nigdy w stanie tego odpowiednio przyznać, Sulejmani był w kraju nienawidzony i obawiano się go. (Irańczycy-PAP) Nie są wcale tak zasmuceni” jak przywódcy Iranu będą chcieli przekonać świat – dodał amerykański prezydent. “Powinien (Sulejmani) zostać usunięty wiele lat temu!” – zakończył swojego tweeta Trump.

Kasem Sulejmani i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali w nocy z czwartku na piątek zabici w Bagdadzie w ostrzale rakietowym sił USA. Ataku dokonano z użyciem dronów i zginęło w nim łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych.

Associated Press podkreśla, że śmierć Sulejmaniego i al-Muhandisa może okazać się punktem zwrotnym w sytuacji na Bliskim Wschodzie i bez wątpienia spotka się z odwetem ze strony Iranu i sił przez niego popieranych przeciwko interesom amerykańskim i izraelskim.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

fot. MICHAEL REYNOLDS/POOL/EPA-EFE/Shutterstock

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks