REKLAMA

2133011435 views

REKLAMA

2133011434 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaSamochód, który uległ wypadkowi w Kalifornii, wjechał do USA nielegalnie

Samochód, który uległ wypadkowi w Kalifornii, wjechał do USA nielegalnie

-

Samochód, który uległ we wtorek wypadkowi w południowej części Kalifornii, wjechał do Stanów Zjednoczonych nielegalnie – wynika z danych amerykańskiej straży granicznej ujawnionych w środę. W wypadku zginęło 13 imigrantów.

Samochód przewoził z Meksyku łącznie 25 osób. Do zderzenia Forda Expedition z 1997 roku z przewożącą piasek ciężarówką Peterbilt doszło o godz. 6 rano na skrzyżowaniu drogi stanowej 115 z lokalną w pobliżu miejscowości Holtville, w odległości nieco ponad 15 km od granicy. Na miejscu zginęło 12 osób, a jedna osoba zmarła po przewiezieniu do szpitala.

REKLAMA

Urzędnik meksykańskiego rządu potwierdził, że co najmniej dziesięcioro zabitych było obywatelami tego kraju.

Wcześniejsze, wtorkowe doniesienia kierownictwa regionalnego pogotowia ratunkowego w El Centro mówiły o 15 ofiarach śmiertelnych; pięć osób odniosło poważne obrażenia.

Dziennik “USA Today” powołując się federalny Urząd ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) podał w środę, że SUV marki Ford przedostał się do Stanów Zjednoczonych przez trzymetrowy otwór wycięty w ogrodzeniu granicznym. Podejrzewa się, że wszyscy pasażerowie wjechali do USA nielegalnie.

Według CNN Specjalni agenci z biura śledczego Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (DHS) w San Diego prowadzą dochodzenie mające na celu ustalenie, czy w grę wchodził przemyt ludzi.

Szef zespołu badającego okoliczności katastrofy z kalifornijskiego oddziału przygranicznej drogówki, Omar Watson poinformował w środę, że w samochodzie nie było tylnych siedzeń. W środku, łącznie z kierowcami, znajdowało się 27 osób, chociaż prawo zezwala maksymalnie na obecność siedmiu-ośmiu osób w takim pojeździe.

“Byłoby przedwczesne, gdybym spekulował, co spowodowało kolizję. (…) Rodziny zabitych i rannych, a także opinia publiczna zasługują na to, by wpierw przeprowadzić pełne i dokładne śledztwo” – zaznaczył Watson.

Jak dodał, w wyniku kolizji kilka osób zostało wyrzuconych z Forda, innym trzeba było natomiast pomóc się stamtąd wydostać; jeszcze inni wyszli sami.

Wstępny raport policji drogowej opublikowany we wtorek stwierdza m.in., że pojazd prowadzony przez 28-letniego obywatela Meksyku, “wjechał na skrzyżowanie wymuszając prawdopodobnie pierwszeństwo przed ciężarówką. Kierowca zginął na miejscu. Nie jest jasne, czy zatrzymał się przed znakiem STOP na skrzyżowaniu”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie zasadnicze. Kto ponosi moralną odpowiedzialność za śmiertelne ofiary tej katastrofy? Wszyscy którzy zachęcają i sponsorują nielegalną imigrację – a więc Biden i jego ludzie, Soros, L.Lightfoot i inni burmistrzowie z miast “Sanctuary Cities”, gubernatorzy IL, CA, NY oraz wiele mediow, adwokaci którzy zarabiają wielkie pieniądze na sprawach imigracyjnych i częsciowo nawet niektórzy przedstawiciele KK. Pośrednio wszyscy wymienieni umożliwiają zarabianie milionów meksykańskim gangom, którzy za doprowadzenie i szmuglowanie przez granicę USA obciążają każdego nielegalnego kwotą kilku tysięcy dol..

REKLAMA

2129734025 views

REKLAMA

REKLAMA

2129734040 views

REKLAMA

REKLAMA

2131530360 views

REKLAMA

2129734050 views

REKLAMA

2129734053 views

REKLAMA

2129734057 views