REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Ruszyła ponownie giełda na Wall Street, zamknięta od marca z powodu pandemii

Ruszyła ponownie giełda na Wall Street, zamknięta od marca z powodu pandemii

-

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy we wtorek otwarto nowojorską giełdę papierów wartościowych (NYSE) na Wall Street. Sesję otworzył uderzając w dzwon gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, który tak jak wszyscy obecni miał na twarzy maseczkę ochronną.

Na słynnym parkiecie giełdy w Nowym Jorku, gdzie zawsze panowała – jak pisze Associated Press – atmosfera anarchii i chaosu, będzie teraz jednak pracować mniej maklerów ze względu na konieczność zachowania środków bezpieczeństwa i dystansu społecznego.

Maklerzy nie będą mogli już wykrzykiwać swoich zleceń, ponieważ muszą pracować w maseczkach. Wszystkim, którzy pojawią się na giełdzie, zaleca się też unikanie transportu publicznego, a każdej osobie wchodzącej do budynku będzie się mierzyć temperaturę – poinformowała prezes NYSE Stacey Cunningham.

Wyjaśniła, że większość pomieszczeń, poza giełdowym parkietem, pozostanie na razie pusta, a pracownicy – również w znakomitej większości – będą nadal zdani na telepracę.

Giełda na Wall Street wraca do życia w okresie, kiedy wiele stanów w USA znosi kwarantanny i odmraża gospodarkę, jednak w poniedziałek dyrektor ds. sytuacji nadzwyczajnych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dr Mike Ryan ostrzegł, że pierwsza fala epidemii bynajmniej nie zbliża się do końca – relacjonuje AP.

“Jesteśmy globalnie dokładnie w środku pierwszej fali (…). W fazie, w której epidemia się rozwija” – oznajmił Ryan.

Również w poniedziałek Cuomo potwierdził, że poprzedniej doby w stanie Nowy Jork z powodu koronawirusa zmarło co najmniej 96 osób; podkreślił jednak że wskaźniki dotyczące epidemii poprawiają się. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks