REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump: w niedzielę telekonferencja ws. pomocy dla Libanu

Prezydent Trump: w niedzielę telekonferencja ws. pomocy dla Libanu

-

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze: W niedzielę odbędzie się telekonferencja z prezydentem Macronem, przywódcami Libanu i przywódcami z innych części świata. Każdy chce pomóc!

Jak przekazuje Reuters Trump powiedział w piątek, że dołączy w niedzielę do telekonferencji z prezydentem Libanu i innymi światowymi przywódcami, aby omówić pomoc dla Libanu w następstwie niszczycielskiej eksplozji w bejruckim porcie we wtorek.

REKLAMA

Trump napisał na Twitterze, że rozmawiał osobno z prezydentem Libanu Michelem Aounem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, którzy wezmą w niej udział.

Powiedziałem Aounowi-dodał Trump- że trzy duże amerykańskie samoloty już lecą do Libanu, aby dostarczyć zapasy medyczne, żywność, wodę i personel medyczny.

Amerykańska Agencja ds.Rozwoju Międzynarodowego oświadczyła w piątek, że przekazała Libanowi pomoc w wysokości ponad 15 milionów dolarów, w tym pomoc żywnościową dla 50 000 osób na trzy miesiące oraz materiały medyczne i lekarstwa mogące wesprzeć 60 000 ludzi również w okresie trzech miesiący. Agencja poprosiła siły powietrzne Stanów Zjednoczomych o dostarczenie tych ładunków do Libanu.

Biały Dom poinformował w piątek, że urzędnicy prezydenta pracują nad planem pomocy dla Bejrutu i Libanu.

Francja i inne kraje, w tym Polska, pospieszyły z pomocą doraźną dla Libanu, wysyłając na miejsce tragedii lekarzy, ekipy ratownicze oraz sprzęt medyczny i żywność.

W czwartek Macron odwiedził Bejrut i obiecał zorganizowanie międzynarodowej pomocy dla Libanu pod egidą ONZ. Zapewnił też mieszkańców Bejrutu , że pomoc w odbudowie miasta nie trafi w „skorumpowane ręce”.

Eksplozja w porcie stolicy Libanu we wtorek zabiła 154 osoby, zraniła 5000 osób i zniszczyła część miasta. 300 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks