REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObrońca Ghislaine Maxwell wystąpił z wnioskiem o nowy proces

Obrońca Ghislaine Maxwell wystąpił z wnioskiem o nowy proces

-

Adwokat Ghislaine Maxwell, skazanej za rolę, jaką odegrała w procederze seksualnego wykorzystywania nieletnich dziewcząt przez Jeffreya Epsteina złożył wniosek o nowy proces. Stało się tak po przyznaniu przez jednego z sędziów przysięgłych, że jako dziecko był molestowany.

W liście do sędzi Alison Nathan, prawnik Bobbi Sternheim poprosił w środę też o zapieczętowanie wszystkich dokumentów dotyczących sędziego przysięgłego – Jurora nr 50.
Został on po procesie przedstawiony jako Scotty David. Udzielił m.in. wywiadów dziennikowi „The Independent” oraz agencji Reutera. Wyznał, że podzielił się z innymi przysięgłymi swymi doświadczeniami, co mogło kształtować ich ocenę czy oskarżona jest winna.
W trakcie procesu cztery kobiety twierdziły, że kiedy były nieletnie Epstein wykorzystywał je seksualnie. Opisywały Brytyjkę Maxwell jako jego bliską współpracowniczkę i byłą dziewczynę. Obwiniały ją o ułatwianie Epsteinowi przestępczego procederu.
„Przysięgli byli wyraźnie pytani w kwestionariuszach, czy byli wykorzystywani seksualnie, a jeśli tak, to czy może to wpływać na ich zdolność do pozostania bezstronnymi. Nie jest jasne, w jaki sposób ‘Juror nr 50’odpowiedział na to pytanie” – wyjaśnia CNN.
60-letnią Maxwell, uznano w sądzie federalnym w Nowym Jorku pod koniec grudnia za winną pięciu zarzutów, w tym handel nieletnimi i pomoc Epsteinowi w wykorzystywaniu seksualnym nieletnich w latach 1994-2004. Grozi jej do 65 lat więzienia. Ogłoszenie wyroku wstępnie ustalono na czerwiec.
Jak argumentowali obrońcy, Sąd Najwyższy orzekł, że oskarżona ma prawo do nowego procesu, w przypadku udowodnienia nieuczciwej odpowiedzi +Jurora nr 50+ na istotne pytania.
Sędzia nie zdecydowała jeszcze, czy przesłuchanie przysięgłego w tej sprawie jest uzasadnione. Zezwoliła adwokatom Maxwell na złożenie wniosku o nowy proces. Przychyliła się też do prośby prokuratury o wyznaczenie dla sędziego, który zataił początkowo fakt molestowania, obrońcy z urzędu. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

2109293414 views

REKLAMA

2109293646 views

REKLAMA

REKLAMA

2111090037 views

REKLAMA

2109293787 views

REKLAMA

2109293886 views

REKLAMA

2109293994 views