REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNowy Dziennik: zamknięto Polskie Radio 910 AM w Pomonie, NY

Nowy Dziennik: zamknięto Polskie Radio 910 AM w Pomonie, NY

-

W nocy z poniedziałku na wtorek została zamknięta stacja Polskiego Radia New York 910 AM w Pomonie, NY. W ten sposób zamilkła ostatnia polskojęzyczna rozgłośnia w metropolii nowojorskiej. Pracę straciło osiem osób – pisze nowojorski Nowy Dziennik

Według gazety w nocy wymienione zostały zamki i dziennikarze, którzy przyjechali rano do rozgłośni, nie mogli dostać się do środka. Budynek jest już w rękach nowego właściciela. Dotychczasowi pracownicy mają dwa dni na zabranie swoich rzeczy.

REKLAMA

Wojtek Maślanka przepracował w radiu dwa lata. Od roku pełnił funkcję menedżera stacji i dyrektora programowego. „O zamknięciu stacji dowiedziałem się od znajomych – powiedział Nowemu Dziennikowi . – Usłyszeli w radiu komunikat, że stacja zakończyła nadawanie programu w języku polskim i zszokowani zadzwonili do mnie, aby zapytać, co się stało. Dla mnie jest to kompletne zaskoczenie. Jeszcze niedawno rozmawialiśmy z przedstawicielami kierownictwa stacji z Chicago o planach na przyszłość… a tu taka niespodzianka. Sposób, w jaki zamknięto stację i zwolniono wszystkich pracowników, jest – delikatnie mówiąc – nieelegancki. Dodatkowym szokiem dla mnie jest to, że nie dano nam nawet szansy pożegnać się z radiosłuchaczami” – dodał Wojciech Maślanka.

„Wiem, że wszystkie polonijne media borykają się dzisiaj z trudnościami, ale przecież trzeba walczyć i szukać sposobów, aby móc służyć Polonii – powiedziała  Nowemu Dziennikowi  Ewa Strzałkowska, pracująca w radiu od wielu lat. – Wiedzieliśmy od pewnego czasu, że sytuacja finansowa radia nie była najlepsza, ale nikt nie mówił o tak gwałtownym zakończeniu jego działalności. Właśnie jadę do rozgłośni zabrać swoje rzeczy” – dodała rozgoryczona.

„Wszyscy jesteśmy w szoku. Dostałem gorzki prezent urodzinowy – podkreślił redaktor Marcin Filipowski. – Gdyby nam powiedziano wcześniej, że sytuacja jest trudna i właściciel chce zamknąć rozgłośnię, to może udałoby się nam skrzyknąć grupę polonijnych biznesmenów i uratować stację… ale nie dano nam nawet szans”.

W środę, po włączeniu radia na falach 910 AM, usłyszymy z Pomony religijny program w języku hiszpańskim. Podobno właścicielem stacji został jeden z kościołów latynoskich z siedzibą w Meksyku.

Dziennikarzon Nowego Dziennika nie udalo się skontaktować z Walterm Kotabą, polonijnym biznesmanem, właścicielem stacji WNVR 1030 w Chicago i WRKL 910 AM w Pomonie.  

Historia radia z Pomony pokazuje, że sytuacja mediów polonijnych w USA jest dzisiaj bardzo trudna. Z wiarygodnych źródeł dowiedzieliśmy się, że wystawiona została na sprzedaż największa polonijna gazeta w Chicago „Dziennik Związkowy”. Na nowego właściciela czeka również stacja radiowa Związku Narodowego Polskiego – WPNA 1490 AM. Najprawdopodobniej zniknie z rynku najstarsza, wydawana od ponad 100 lat w Stevens Point w stanie Wisconsin polskojęzyczna gazeta „Gwiazda Polarna”.

Źródło: Nowy Dziennik

11 KOMENTARZE

    • To nie biznesman to zasady komunistycznego geroja z chama nigdy nie będzie człowieka. Takie łachuderskie zasady nic nie mają wspólnego z bisnesmanem!!!Socjalistyczny prostak.

    • ..trudno wyrokowac, jak sie nie zna sprawy…Zawsze lepiej jak na sprawie rozwodowej malzonkowie sie kulturalnie rozstaja lecz nie zawsze w zyciu tak wychodzi i to czasem nawet nie wina dwoch stron….sa dzieci , sa tescie….I tak jest w biznesie, gdzie wazni sa pracownicy lecz tez biznesowe uklady i czasem opcje nie sa laskawe zwlaszcza w kryzysie…moze ?

  1. A dzisiaj Zyd Kielecki, ktory prowadzi swoj program na stacji 1490 zdementowal wiadomosci o trudnej sytacji tej stacji i ze ani stacja 1490 ani Dziennik Zwiazkowy nie jest na sprzedaz.Jak to nadmienil sa to wrogie dzialania konkurencyjnej stacji radiowej i konkurencyjnej gazety, ktore naleza do jednego wlasciciela.

  2. Z wielką przykrością dowiedziałem się o zamknięciu stacji. Wojtka Maślankę znam osobiście – wspaniały człowiek i dziennikarz, którego miałem okazję poznać w Polskim Radiu Rytm w Nowym Jorku. Radio Rytm też już nie istnieje…

REKLAMA

2103172821 views

REKLAMA

2103173054 views

REKLAMA

2104969446 views

REKLAMA

2103173197 views

REKLAMA

2103173297 views

REKLAMA

2103173406 views