REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMemorial Day bez parad, uroczystości i pikników

Memorial Day bez parad, uroczystości i pikników

-

Pandemia koronawirusa wyeliminowała w Stanach Zjednoczonych wiele wydarzeń towarzyszących zwykle długiemu weekendowi Dnia Pamięci (Memorial Day) dla uczczenia amerykańskich weteranów. Nie będzie parad, uroczystości ani tradycyjnych pikników. Przepisy dotyczące dystansu społecznego i zakrywanie twarzy są egzekwowane przez zwiększone patrole policji i służb parkowych.

W Nowym Jorku zostały odwołane parady, w tym jedna z największych Little Neck-Douglaston Parade. Na Brooklynie nie przedefiluje coroczna Parada Dnia Pamięci, a odbyłaby się już po raz 153.

REKLAMA

Ceremonia w Intrepid Sea-Air-Space Museum upamiętniająca żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę podczas służby w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych przybierze inny charakter. Muzeum, w którego skład wchodzą lotniskowiec USS „Intrepid” i okręt podwodny USS „Growler”, odda w poniedziałek wirtualnie hołd weteranom.

Uroczystość przy nabrzeżu rzeki Hudson obejmie m.in. składanie wieńców. Będzie ją można obejrzeć podczas transmisji na stronie internetowej muzeum.

Aby uchronić mieszkańców przed zakażeniem Covid-19 władze przedsięwzięły środki ostrożności i narzuciły ograniczenia. Do otwartych nowojorskich i podmiejskich parków można się udać, ale z zachowaniem dystansu społecznego. Trzeba nosić maseczki. Zabronione jest grillowanie. Odstępy łatwiej będzie utrzymać w kilku parkach dzięki pomalowaniu białych kół w odległości ok. dwóch metrów od siebie.

Dla umożliwienia ludziom spacerów w bezpiecznych warunkach, bez zatłoczenia, od soboty w kilku dzielnicach miasta zamknięte zostały kolejne ulice na przestrzeni ok. dwudziestu kilometrów. Łącznie z wcześniejszymi nowojorczycy mają już ok. 70 km ulic wolnych od pojazdów.

Burmistrz Bill de Blasio zapewniał, że w trakcie batalii z COVID-19 miasto stało się krajowym liderem w powiększaniu przestrzeni publicznej.

„Nowojorczycy zasługują na miejsce w swoich dzielnicach gdzie mogą się cieszyć z bezpiecznej atmosfery przed swoimi domami” – podkreślił de Blasio.

W Gateway National Park, w dzielnicy Queens, obszary wyznaczone na pikniki i place zabaw są zamknięte. Tamtejsza plaża, Riis Beach, ma „ograniczony dostęp rekreacyjny”, bez możliwości pływania.

Inne plaże, w tym Coney Island na Brooklynie, Rockaway Beach w Queensie i Orchard Beach w dzielnicy Bronx, czy Great Kills Park na Staten Island są także dostępne tylko dla zajęć rekreacyjnych, jak spacery i bieganie. Mogą przyjąć jedynie połowę przychodzących w „zwykłych czasach” plażowiczów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2107712418 views

REKLAMA

REKLAMA

2107712650 views

REKLAMA

2109509041 views

REKLAMA

2107712791 views

REKLAMA

2107712890 views

REKLAMA

2107712998 views