REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDyrektor Muzeum Ofiar Komunizmu: Nigdy nie możemy zapomnieć podstępnego Paktu Ribbentrop-Mołotow

Dyrektor Muzeum Ofiar Komunizmu: Nigdy nie możemy zapomnieć podstępnego Paktu Ribbentrop-Mołotow

-

Historia sowieckiej inwazji na Polskę nie jest szeroko znana w amerykańskim dyskursie i musi się to zmienić – powiedział PAP dyrektor Muzeum Ofiar Komunizmu (The Victims of Communism Memorial Foundation, VOC) Andrew Bremberg – Nigdy nie możemy zapomnieć podstępnego Paktu Ribbentrop-Mołotow i brutalności sił okupacyjnych Armii Czerwonej – dodał.

“Podwójna inwazja (niemiecko – sowiecka – PAP) na Polskę jest momentem, który niestety, często jest źle zrozumiany, pomijany, a nawet nieznany w amerykańskim dyskursie” – powiedział w rozmowie z PAP Bremberg, były ambasador USA przy ONZ w Genewie, a obecnie szef założonej przez Kongres Fundacji Ofiar Komunizmu (VOC).

REKLAMA

“To musi się zmienić. Nigdy nie możemy zapomnieć podstępnego Paktu Ribbentrop-Mołotow, brutalności sił okupacyjnych Armii Czerwonej, tragedii masakry w Katyniu i niezliczonych polskich ofiar pozostawionych przez zabójczy postęp komunizmu – przed, w czasie i po drugiej wojnie światowej” – dodał.

Bremberg zapowiedział, że powstające w centrum Waszyngtonu muzeum poświęcone ofiarom komunizmu będzie popularyzowało wiedzę na ten temat. Placówka ma zostać otwarta jeszcze w tym roku.

Bremberg powiedział PAP, że Amerykanie nie mają wystarczającej świadomości skali komunistycznych zbrodni i ma to znaczące konsekwencje. Ma on nadzieję, że nowa placówka da okazję wielu przybywającym do Waszyngtonu turystom przybliżyć historie i realia komunistycznych reżimów.

“W szkołach dzięki Bogu dużo uczymy się o Holokauście i dzięki temu nikt nie kwestionuje, że pamięć o tym jest ważna. Ale tego samego nie można powiedzieć o komunizmie i jego ofiarach. Ludzie rzadko mają pojęcie, jaka to skala” – mówi rozmówca PAP.

“Może to wyświechtane hasło, ale naprawdę uważam, że ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie” – dodał Bremberg.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2118740565 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740668 views

REKLAMA

REKLAMA

2120537024 views

REKLAMA

2118740744 views

REKLAMA

2118740806 views

REKLAMA

2118740864 views