REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Departament Stanu znosi zalecenie unikania podróży zagranicznych

Departament Stanu znosi zalecenie unikania podróży zagranicznych

-

Departament Stanu ogłosił w czwartek, że znosi zalecenie dla obywateli USA unikania wszelkich podróży zagranicznych w związku z pandemią koronawirusa.

Departament poinformował, że teraz każdy kraj, w zależności od panującej w nim sytuacji epidemicznej, będzie oceniany indywidualnie w oparciu o ocenę potencjalnego ryzyka.

REKLAMA

“Nadal zalecamy, aby obywatele USA byli niezwykle ostrożni podczas zagranicznych podróży ze względu na nieprzewidywalny charakter pandemii” – napisano w komunikacie.

Agencje przypominają, że granice Stanów Zjednoczonych pozostają nadal zamknięte dla większości podróżnych z Unii Europejskiej, której większość krajów również nie przyjmuje amerykańskich turystów.

AFP wyjaśnia, że spośród krajów sklasyfikowanych przez Waszyngton na najniższym poziomie ryzyka “1” są Tajwan i Australia. Francja, Wielka Brytania i Niemcy są na “poziomie 3”, a to oznacza unikanie tam podróży, jeśli to możliwe.

Indie są na najwyższym “poziomie 4”, zalecającym Amerykanom unikanie podróżowania tam za wszelką cenę.

USA wprowadziły 19 marca zalecenie dla swoich obywateli, aby z powodu pandemii koronawirusa nie wyjeżdżali za granicę pod żadnym pretekstem. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks