REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka B. ambasador na Ukrainie: zaostrzenie sankcji możliwe nawet dziś

B. ambasador na Ukrainie: zaostrzenie sankcji możliwe nawet dziś

-

Deklaracje ws. Ukrainy już nie wystarczą; oczekuję, że USA mogą jeszcze dziś ogłosić nowe sankcje wizowe, a nawet finansowe – powiedział PAP w środę b. ambasador USA na Ukrainie Steven Pifer. UE powinna się do nich dołączyć, by były skuteczniejsze – dodał.

Steven Pifer fot.Heinrich-Boll-Stiftung/Wikipedia
Steven Pifer fot.Heinrich-Boll-Stiftung/Wikipedia

REKLAMA

“Jak rozumiem, rząd USA przygotowuje dodatkowe sankcje wizowe i może nawet finansowe. Myślę, mam wielką nadzieję, że rząd jeszcze dziś je ogłosi” – powiedział PAP Pifer, który był ambasadorem USA w Kijowie za administracji prezydenta Billa Clintona, a obecnie jako ekspert Brookings Institution jest jednym z czołowych amerykańskich komentatorów wydarzeń na Ukrainie.

“Nie jest jasne, jak to się zaczęło, ale policja była gotowa do bardzo szybkiej eskalacji” przemocy – powiedział Pifer.

Jak podkreślił, “czas na deklaracje się skończył” i Zachód powinien wprowadzić sankcje wizowe oraz zamrozić aktywa osób odpowiedzialnych za użycie siły. “Jeśli USA i UE wspólnie wprowadzą sankcje, wtedy będą one miały większy wpływ” – podkreślił.

Zdaniem Pifera celem tych sankcji będzie po pierwsze ukaranie winnych użycia siły, a po drugie przesłanie sygnału do osób z otoczenia władzy, w tym oligarchów. Były dyplomata zastrzegł jednak, by nie wiązać z sankcjami zbyt dużych oczekiwań. “Na Ukrainie wierzy się, że sankcje USA i UE będą magiczną różdżką, że wszystko rozwiążą. Myślę, że sankcje mogą wzmocnić presję na Janukowycza, by znaleźć rozwiązanie, ale wciąż będziemy mieć kryzys, który rozwiązać muszą przede wszystkim sami Ukraińcy” – powiedział.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Czy będzie to miało wpływ na rynek? Pewnie że tak. Przez ostatnią dobę wiele się działo z walutą, ale to nie wszystko. Sądzę, że największych zmian możemy teraz oczekiwać w nieruchomościach. Patrząc na aktualną sytuację w Polsce możemy się spodziewać wielu poważnych przejęć, przy czym ciężko powiedzieć o skali. Jartom ma przecież nawet wolne hale w SSE.

REKLAMA

REKLAMA

[td_block_7 category_id=”” offset=”260″ tdc_css=”eyJhbGwiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==” el_class=”sidebar_news”]

REKLAMA

[td_block_14 limit=”9″ category_id=”” offset=”5″]

REKLAMA

[td_block_7 offset=”14″]
[td_block_7 offset=”19″]

REKLAMA

[td_block_7 offset=”24″]
[td_block_7 offset=”29″]

REKLAMA

[td_block_14 limit=”9″ category_id=”” offset=”34″ ajax_pagination=”load_more”]
Enable Notifications    Ok No thanks