REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPrezydent Duda do uczestników 86. Parady Pułaskiego: Posłuży ona promocji polskiej kultury,...

Prezydent Duda do uczestników 86. Parady Pułaskiego: Posłuży ona promocji polskiej kultury, tradycji i sztuki (WIDEO)

-

Prezydent Andrzej Duda w życzeniach dla uczestników tegorocznej 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku podkreślił, że jest przekonany, że przedsięwzięcie to posłuży popularyzacji i promocji polskiej kultury, tradycji, sztuki – przekazała w sobotę Kancelaria Prezydenta RP.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Nowym Jorku, gdzie weźmie udział w 86. Paradzie Pułaskiego. Dodała, że będzie to pierwszy w historii udział urzędującego Prezydenta RP w tym wydarzeniu.

REKLAMA

„Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w Nowym Jorku, gdzie weźmie udział w 86. Paradzie Pułaskiego. Będzie to pierwszy w historii udział urzędującego Prezydenta RP w tym wydarzeniu” – napisała Kancelaria Prezydenta RP na Twitterze.

W życzeniach dla uczestników tegorocznej Parady prezydent podkreślił: „Jestem przekonany, że przedsięwzięcie to jak co roku posłuży popularyzacji i promocji polskiej kultury, tradycji, sztuki oraz ukazaniu znaczenia i potencjału Polonii amerykańskiej”.

Prezydent rozpocznie swoją jednodniową wizytę w Nowym Jorku od mszy świętej w intencji św. Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka na Manhattanie. Nabożeństwo będzie koncelebrowane przez biskupów Edmunda Whelana i Janusza Stepnowskiego. Obok prezydenta w katedrze będzie również minister kultury Piotr Gliński.

Po mszy prezydent wygłosi przemówienie i rozpocznie 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku, jednej z największych imprez polonijnych w USA z okazji amerykańskiego Dnia Pamięci o Pułaskim. Duda będzie pierwszym urzędującym prezydentem, który weźmie udział w marszu. Przez nowojorską Piątą Aleję w centrum Manhattanu przejadą kolorowe platformy organizacji i środowisk polonijnych. Podobne parady odbędą się w innych miastach USA, m.in. w Filadelfii i Buffalo.

Parada jest organizowana od 1937 roku. Jest drugą, najstarszą paradą etniczną w Nowym Jorku. Udział w niej zapowiedział wcześniej szef MKiDN Piotr Gliński. (PAP)

REKLAMA

2093150481 views

REKLAMA

2093150765 views

REKLAMA

2094947214 views

REKLAMA

2093151015 views

REKLAMA

2093151153 views

REKLAMA

2093151294 views