Strona głównaSportLiga NHL - Avalanche w połowie drogi do drugiej rundy

Liga NHL – Avalanche w połowie drogi do drugiej rundy

-

Hokeiści Colorado Avalanche pokonali w czwartek u siebie Nashville Predators 2:1 po dogrywce i w rywalizacji do czterech zwycięstw w pierwszej rundzie play-off ligi NHL prowadzą 2-0. Decydującą bramkę w dziewiątej minucie dodatkowej części gry zdobył Cale Makar.

Avalanche objęli prowadzenie w szóstej minucie za sprawą Nathana MacKinnona. W 16. wyrównał Rosjanin Jakow Trenin.

Później zdecydowaną przewagę miały „Lawiny”, ale gości w grze utrzymywał bramkarz Connor Ingram. 25-latek zatrzymał aż 49 strzałów, a ponownie skapitulował po uderzeniu Makara w dogrywce.

„Myślę, że strzał Makara był jedynym w całym meczu, którego nie widziałem. Krążek spostrzegłem, jak już było za późno” – przyznał Ingram.

Bramkarz Avalanche Darcy Kuemper udanie interweniował 25 razy.

Remisy 1-1 są natomiast w trzech pozostałych parach, które także rywalizowały w czwartek.

Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Florida Panthers otrząsnęła się po inauguracyjnej porażce z Washington Capitals 2:4 i tym razem wygrała gładko u siebie 5:1. W Nowym Jorku miejscowi Rangers pokonali Pittsburgh Penguins 5:2, a hokeiści Dallas Stars wygrali na wyjeździe z Calgary Flames 2:0.

Kolejne mecze w tych parach odbędą się w sobotę, ale teraz rywalizacja przeniesie się do: Nashville, Waszyngtonu, Pittsburgha oraz Dallas.