Strona głównaSportGol Milika dla Napoli, cały mecz Zielińskiego

Gol Milika dla Napoli, cały mecz Zielińskiego

-

Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w 39. minucie fot.Filippo Venezia/EPA

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu pierwszej kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej z beniaminkiem Veroną. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Piotr Zieliński, Milik zszedł z boiska w 61. minucie.

Polak wpisał się na listę strzelców w 39. minucie, wykorzystując podanie Lorenzo Insigne. Gol Milika dał gościom prowadzenie 2:0, wcześniej do własnej bramki trafił Francuz Samuel Souprayen. Kwadrans po przerwie było już 3:0 po golu Algierczyka Faouziego Ghoulama.

W 82. minucie za faul w polu karnym czerwoną kartkę zobaczył Albańczyk Elseid Hysaj, a „jedenastkę” wykorzystał Giampaolo Pazzini. To było jednak wszystko, na co było tego dnia stać beniaminka.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu broniący tytułu Juventus Turyn pewnie pokonał przed własną publicznością Cagliari 3:0. W bramce gospodarzy wystąpił Gianluigi Buffon, który obronił rzut karny. Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

Goście mieli inicjatywę tylko przez krótki moment w pierwszej połowie. Wtedy też wywalczyli „jedenastkę”, ale w 39. minucie strzał Brazylijczyka Diego Fariasa obronił Buffon.

Początkowo sędzia Fabio Maresca przyznał gościom tylko rzut rożny, ale otrzymał komunikat od dodatkowego asystenta, mającego dostęp do powtórek (tzw. VAR), że w polu karnym Juventusu faulowany był napastnik Cagliari Chorwat Duje Cop.

„Nie chcę rozmawiać o VAR ani komentować decyzji sędziów. Powiem jedynie, że mamy szczęście, że mamy Buffona w bramce. Wciąż jest najlepszy” – powiedział trener „Starej Damy” Massimiliano Allegri.

W barwach gospodarzy w ekstraklasie zadebiutowali Brazylijczyk Douglas Costa oraz Francuz Blaise Matuidi. Obaj weszli na plac gry w drugiej połowie.