REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaZ Chicago i IllinoisPoznaj kandydata – John Garrido obiecuje współpracę z polonijną społecznością

Poznaj kandydata – John Garrido obiecuje współpracę z polonijną społecznością

-

John Garrido, porucznik policji chicagowskiej, a zarazem prawnik, jest kolejnym kandydatem w lutowych wyborach, który odwiedził redakcję naszej gazety.

 

REKLAMA

Garrido ubiega się o urząd radnego 45. okręgu miejskiego, w północno-zachodnich rejonach Chicago. Jego żoną jest od 13 lat polska imigrantka z Warszawy, Anna Bielicka-Garrido (jej ciotka to słynna, już nieżyjąca aktorka Hanka Bielicka).

 

W elekcji 22 lutego zmierzy się Garrido z siedmioma kontrkandydatami, w tym z dobrze znaną Polonii – Anną Klocek.

 

Wyborcy mogą poznać osobiście Garrido i Klocek, oraz ich programy elekcyjne, na forum przedwyborczym, które odbędzie się w środę 26 stycznia, o godzinie 6:30 wieczorem w Fundacji Kopernikowskiej (Copernicus Foundation), przy 5216 W. Lawrence w Chicago.

 

Długoletni radny 45. okręgu Patrick Levar nie ubiega się o reelekcję z powodów zdrowotnych.

 

John Garrido służy w policji chicagowskiej już 20 lat. Przez większość swojej kariery policyjnej pracował w zachodniej dzielnicy, gdzie codziennie stykał się z destruktywnym wpływem narkotyków i przemocy na życie lokalnych mieszkańców. Przeszedł wszystkie szczeble służbowej hierarchii awansując z patrolowego na tajnego śledczego do walki z narkotykami, a następnie na detektywa i wreszcie sierżanta. Obecnie posiada rangę porucznika.

 

W trakcie służby kontynuował podwyższanie swojego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych. Uzyskał stopień bakałarza w Lewis University, a następnie ukończył studia prawnicze w John Marshall Law School oraz uzyskał uprawnienia adwokackie.

 

Obecnie oprócz wykonywania obowiązków porucznika policji praktykuje prawo w Northwest Legal Service, LLP w Chicago. Firmę założył wspólnie z kolegą z policji chicagowskiej, który też jest adwokatem.

 

John Garrido obiecuje, że jeśli zostanie radnym, będzie ściśle wpółpracował ze wszystkimi grupami etnicznymi w 45. okręgu, a szczególnie z polską, która w Chicago stanowi drugie najliczniejsze skupisko po Warszawie. Kandydat z uznaniem wyraża się o polonijnej społeczności – między innymi o jej pracowitości oraz hołdowaniu wartościom rodzinnym.

 

W ramach kooperacji przewiduje utrzymywanie bliskich kontaktów z organizacjami polonijnymi, na czele z Kongresem Polonii Amerykańskiej i Związkiem Narodowym Polskim.

 

Program wyborczy Garrido (dostępny na witrynie kandydata: www.johngarrido.com) zawiera wiele innowacyjnych pomysłów. Na przykład uważa on, że administracja Chicago jest nadmiernie rozbudowana i zbyt biurokratyczna. Dlatego postuluje, by liczbę okręgów miejskich, a tym samym radnych, zredukować o połowę – z 50 do 25. Granice nowych okręgów miałyby pokrywać się z granicami dystryktów policyjnych. Na każdy przypadałby jeden radny oraz jeden komendant policji. Dzięki nowej strukturze administracyjnej miasto zaoszczędziłoby miliony dolarów z kieszeni podatnika.

 

Ponadto kandydat zapewnia, że będzie rozliczał się przed mieszkańcami 45. okręgu z każdego centa i spotykał z nimi przynajmniej raz na kwartał.

 

Garrido postara się też o zatwierdzenie przez Radę Miejską „Karty Praw Podatnika”, wymagającej przeprowadzania referendum przy każdej podwyżce podatków, a także będzie zabiegał o reformę systemu podatkowego TIF ( Tax Increment Financing), który w swojej obecnej postaci odciąga fundusze od szkół, parków, bibliotek itp., zmuszając je do zwiększania poborów z kieszeni podatnika.

 

Kandydat przyrzeka konsultować się z organizacjami dzielnicowymi, społecznymi, biznesowymi oraz z mieszkańcami okręgu odnośnie wydatkowania funduszy na 1.3 mln dol., przeznaczonych na infrastrukturę i bezpieczeństwo publiczne. Jak podkreślił, w rozmowie z Dziennikiem Związkowym, obecny radny nie spożytkował funduszy na ważne dla mieszkańców cele i pozostała mu ponad połowa z tej kwoty.

 

Wiele miejsca poświęca Garrido w swoim programie kwestiom bezpieczeństwa. Jest on zdecydowanie przeciwny przenoszeniu policjantów z dystryktów o mniejszych wskaźnikach przestępczości do dystryktów z wysokimi wskaźnikami. Jak podkreśla, jedynym właściwym rozwiązaniem w walce z przemocą jest przyjęcie do pracy większej liczby funkcjonariuszy.

 

Garrido wyraża przekonanie, że nowy radny 45. okręgu musi ściśle współpracować ze społecznością, którą reprezentuje, walczyć o jej interesy, zapewnić jej bezpieczeństwo oraz zwiększyć przejrzystość działania lokalnych władz. Reasumując – priorytem dla nowego radnego powinno być zawsze dobro 45. okręgu.

 

Alicja Otap

REKLAMA

2090569288 views

REKLAMA

REKLAMA

2090569588 views

REKLAMA

2092366048 views

REKLAMA

2090569871 views

REKLAMA

2090570017 views

REKLAMA

2090570161 views