REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaKultura i RozrywkaArt Institute w październiku

Art Institute w październiku

-

27 września w Instytucie Sztuki rozpocznie się roczny program Art Institute 360 Degrees: Art beyond Borders, w którym znajdą się imprezy z dziedzin takich jak sztuki plastyczne, muzyka i poezja, a także odczyty, sympozja i spotkania dyskusyjne.

W tym dniu wstęp do muzeum będzie otwarty i bezpłatny dla wszystkich.
Jak już informowaliśmy, w ramach tego programu w czwartek 9 października o godz. 6 wieczorem w Fullerton Hall odbędzie się spotkanie z Adamem Zagajewskim, który będzie czytał swoją poezję.
Wstęp wolny.

REKLAMA

W październiku w Instytucie Sztuki zostaną zamknięte dwie wystawy:

• Beyond Beauty: Botanical Motifs and Metaphors in Late Imperial China. XVII- i XVIII-wieczna ceramika, przedmioty dekoracyjne i malarstwo, których tematyka łączy motywy roślinne z ideałami humanistycznymi.
Do 19 października w galerii 108.
• Yokohama-e: 19th Century Prints of Americans in Japan. Yokohama-e (Obrazy Jokohamy) przedstawiają komandora Perry i jego okręty, wizerunki Amerykanów w porcie Jokohamy i amerykańskie miasta z wyobraźni japońskich artystów.
Do 25 października w galerii 107.
Otwarta zostanie wystawa:
• Drawn to Drawings: The Goldman Collection. Renesansowe i barokowe włoskie rysunki, zgromadzone w ciągu ostatnich 30 lat przez Jean i Stevena Goldmanów, wywołują podziw naukowców i kolekcjonerów na całym świecie. Zestawienie rysunków roboczych, szkiców i ukończonych kompozycji daje wgląd w arkana procesu twórczego.
Od 18 października do 18 stycznia 2009 w galeriach 124-127.
W dalszym ciągu można oglądać:
• Focus: Vincent Fecteau, New Work. Artysta plastyk z San Francisco przekształca zwykłe materiały, jak gąbka, muszle, sznurki, spinacze do papieru, łupiny orzechów – w rzeźby, w których oryginalne przedmioty są trudne do rozpoznania.
Do 30 listopada w galerii 139.
• Daniel Burnham’s Plan of Chicago. Monumentalny plan Chicago, sporządzony w 1909 roku, bezprecedensowy projekt urbanistyczny, w dużym stopniu zrealizowany. Burnham promował koncepcję miasta z dużą przestrzenią publiczną. Mapy, wykresy, rysunki w perspektywie i akwarele.
Do 15 grudnia 2009 w galerii 24.
• Henri Cartier-Bresson and the Art of Photography of Paris. W stulecie urodzin wielkiego francuskiego fotografa – porównanie jego prac z rysunkami, grafiką i malarstwem Salvadora Dali, Giorgia de Chirico, Matisse’a, Mondriana i Picassa.
Do 4 stycznia 2009 w galerii 1.
• Of National Interest: Photographs from the Collection. Gustave Le Gray fotografował na zlecenie Napoleona III ćwiczenia wojskowe, August Sander z własnej inicjatywy sporządził katalog warstw społecznych w Niemczech, a Robert Frank pokazał życie w USA jako konformistyczne, płytkie i rozbite.
Do 11 stycznia 2009 w galeriach 2-4.
• The Bill Peet Storybook Menagerie. Po 27 latach pracy jako główny artysta-animator Walta Disneya Bill Peet poświęcił się ilustrowaniu książek dla dzieci. Na wystawie: szkice z okresu „disneyowskiego” i ilustracje z książek.
Do 24 maja 2009 w galeriach 15-16.
• Deft Hands, Discerning Eyes: Chinese and Korean Ceramics from the Harry B. and Bessy K. Braude Memorial Collection.
Najważniejsze eksponaty pochodzą z okresu chińskiej dynastii Tang (VII i VIII w.) i dynastii Song (X-XIII w.). Pokazana jest też inspirowana nimi współczesna ceramika koreańska.
Do 7 czerwca 2009 w galerii 106.
Stałe wystawy:
• Neither Man Nor Beast: Animal Images on Ancient Coins. Na monetach starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu można zobaczyć wiele wizerunków ludzko-zwierzęcych mitycznych stworów, jak sfinksy czy centaury, a także herosów, bóstw i władców ze zwierzęcymi atrybutami, podkreślającymi ich cechy.
Galeria 155.
• Big, Small. Odwrócenie skali – wielkie przedmioty w miniaturze i małe w powiększeniu.
Galeria 10.
• Death on the Nile. Kiedy Antinous, młody towarzysz podróży rzymskiego cesarza Hadriana, utonął w Nilu w 130 roku p.n.e., władca upamiętnił go, ustawiając jego rzeźbione wizerunki w miastach imperium.
Galeria 153.
• Zero Gravity: The Art Institute, Renzo Piano, and Building for a New Century.
Galeria 50.
• Faces, Places, and Inner Spaces. Interaktywna ekspozycja edukacyjna, przybliżająca dzieła sztuki z różnych kultur, okresów i regionów.
Galeria 14 (Kraft Center).
• The Touch Gallery. Jak zmysł dotyku pomaga w odbiorze dzieła sztuki.
Galeria 10.
• Ruling Families. Wizerunki władców na rzymskich monetach. Galeria 15.

The Art Institute of Chicago znajduje się przy 111 S. Michigan Avenue.
Godziny otwarcia:
• od poniedziałku do środy i w piątki 10:30 rano – 5 po południu,
• w czwartki 10:30 – 8 wieczorem,
• w soboty i niedziele 10 rano – 5 po południu.
Wstęp – dorośli $12, dzieci od 12 lat, studenci i seniorzy (od 65 lat) $7. Dzieci poniżej 12 lat wchodzą bezpłatnie.
Inf.: tel. (312) 443-3600 i www.artic.edu.
Oprac.: K. Cygielska
Mieszkańcy Chicago należący do Chicagowskiej Biblioteki Publicznej mogą wypożyczyć w dowolnym oddziale biblioteki kartę „Check Us Out”, uprawniającą do bezpłatnego wstępu do dziewięciu muzeów, w tym do Instytutu Sztuki.

REKLAMA

2090784561 views

REKLAMA

2090784861 views

REKLAMA

2092581325 views

REKLAMA

2090785152 views

REKLAMA

2090785299 views

Dziecko na zamówienie

FBI kontra hakerzy

Kolorowy ptak

Wiem, gdzie mieszkasz

REKLAMA

2090785443 views