Zażywający Viagrę narażeni na AIDS

Naukowcy z  Harvard Medical School w Bostonie ostrzegają: mężczyźni zażywający Viagrę są narażeni na zarażenie wirusem HIV, syfilisem i rzeżączką znacznie częściej niż ci, którzy nie korzystają z leków przeciwko zaburzeniom erekcji.

fot. Zażywający Viagrę są częściej narażeni na zarażenia m.in. wirusem HIV

Naukowcy tłumaczą zależność przygodnymi kontaktami seksualnymi, których szukają pacjenci zaopatrzeni w leki wspomagające ich efektywność seksualną. W świetle badań opublikowanych w Rocznikach Medycyny Wewnętrznej, stwierdzono, że w ciągu pierwszych 12-tu miesięcy zażywania Viagry podwaja się liczba zarażonych chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Na każde 100 tys. mężczyzn, którzy nigdy nie korzystali z leków przeciwko zaburzeniom erekcji na AIDS zachorowało 66-ciu, podczas gdy u stałych ich użytkowników, ta liczba sięgnęła 147.

Według dra Thomasa Fekete’a z Temple University School of Medicine w Filadelfii  opublikowane badania są ważne również z innego względu. Dowodzą, że mężczyźni po 40 roku życia są nadal aktywni seksualnie bez względu na to, czy pomagają sobie lekami czy nie.

Badania wykazały, że w 2006 roku  3,6 proc. mężczyzn po 40-stce  zażywało Viagrę,  1,7 proc.  Cialis i  1 proc. Levitrę.

MB (Reuters)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Categories: Zdrowie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*