Jest szansa na reformę imigracyjną

Prezydent spotka się z dwoma senatorami, którzy pracują nad senackim projektem reformy imigracyjnej. Rzecznik Bialego Domu Nicholas Shapiro poinformował, że na poniedziałek zaplanowano spotkanie Baracka Obamy z Demokratą Charlesem Schumerem z Nowego Jorku i Republikaninem Lindsey’em Grahamem z Południowej Karoliny.immigrants

Shapiro powiedział, że prezydent chce dowiedzieć się jak przebiegają prace nad przygotowaniem ustawy reformującej prawo imigracyjne, która będzie kompromisem pomiędzy wizjami obu partii. To pierwsze spotkanie Baracka Obamy z senatorami, którzy przygotowywanie legislacji zaczęli już w ubiegłym roku.

Reforma imigracyjna była jednym z haseł wyborczych Baracka Obamy, ale po objęciu przez niego prezydentury zeszła ona na dalszy plan. Biały Dom skoncentrował się na walce z kryzysem ekonomicznym, tworzeniu nowych miejsc pracy oraz uchwaleniu reformy systemu ubezpieczeń medycznych.

Wiele organizacji etnicznych ma prezydentowi za złe taką postawę i oskarża go o niewypełnianie przedwyborczych obietnic. Na 21 marca środowiska proimigranckie przygotowują w Waszyngtonie wielką manifestację wzywającą prezydenta i Kongres do przyjęcia całościowej reformy imigracyjnej.

W grudniu swoją wersję ustawy przedstawił w Izbie Reprezentantów kongresman Luis Gutierrez. Prace nad nią nie zostały jednak podjęte.

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych przebywa obecnie około 12 milionów nielegalnych imigrantów. W kolejkach po otrzymanie prawa stałego pobytu czekają setki tysięcy legalnych imigrantów.

MNP (Huffington Post)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone

Categories: Polityka, Wydarzenia

Comments

 1. Zgred
  Zgred 18 marca, 2010, 20:09

  acha…..
  … a jak pojdzie gladko,to i cale statko…
  Komu tan bajer? To ma byc „uczczenie” kryzysu,czy Obama za malo pieniedzy rozdal?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*