Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - kolejna porażka Legii w Niecieczy

Ekstraklasa piłkarska – kolejna porażka Legii w Niecieczy

-

Termalica Nieciecza pokonała Legię na własnym stadionie trzeci raz z rzędu fot.Facebook

Broniąca tytułu Legia Warszawa przegrała w Niecieczy z Bruk-Betem Termalicą 0:1 w sobotnim meczu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Liderem, przynajmniej do niedzieli, zostało KGHM Zagłębie Lubin, po zwycięstwie u siebie nad Pogonią Szczecin 3:0.

Ostatnie dni nie są udane dla legionistów. W środę zostali wyeliminowani przez Astanę w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, a teraz nie sprostali drużynie z Niecieczy. Bramkę dla gospodarzy zdobył wychowanek… Polonii Warszawa, sprowadzony latem z Zagłębia Lubin Łukasz Piątek.

Stołecznej drużynie wyjazdowe mecze z Bruk-Betem Termalicą wyraźnie nie służą – w pierwszym sezonie „Słoni” w ekstraklasie warszawski zespół przegrał tam 0:3, a w następnym – 1:2.

W sobotę przeciwko Legii zagrał słowacki bramkarz Jan Mucha, który do 2010 roku występował na Łazienkowskiej.

„Nie wygra się meczu, gdy się ma dogodne sytuacje i nie oddaje się strzałów” – przyznał po spotkaniu trener Legii Jacek Magiera.

Po czterech meczach jego podopieczni mają tylko cztery punkty, podobnie jak… Bruk-Bet Termalica.

Liderem, co najmniej na jeden dzień, zostało Zagłębie. Lubinianie pokonali Pogoń 3:0 po golu Czecha Martina Nespora i dwóch trafieniach Jakuba Świerczoka, który już 25. minucie zastąpił… kontuzjowanego zdobywcę pierwszej bramki.

Prowadzona przez Macieja Skorżę Pogoń doznała już trzeciej porażki w sezonie. Tymczasem drużyna trenera Piotra Stokowca ma obecnie 10 punktów i o jeden wyprzedza Jagiellonię oraz Wisłę Kraków. Ekipa z Białegostoku może jednak wrócić na pozycję lidera w niedzielę, kiedy podejmie przedostatnią obecnie Sandecję Nowy Sącz. Beniaminek w tym sezonie nie strzelił jeszcze gola.

Tempa nie zwalnia natomiast lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy Igor Angulo z Górnika. Hiszpan w sobotnim meczu w Gdańsku z Lechią zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie (niektóre źródła zaliczają mu sześć). Dzięki jego trafieniu zabrzanie prowadzili do przerwy z Lechią 1:0, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. W 57. minucie rzut karny wykorzystał Marco Paixao (król strzelców poprzedniego sezonu, razem z Marcinem Robakiem). W obecnym sezonie Portugalczyk zdobył na razie cztery bramki.

Na inaugurację kolejki zamykający tabelę Piast zremisował w piątek u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Goście prowadzili od dziewiątej minuty po trafieniu Robaka, wyrównał jeszcze w pierwszej połowie Patryk Dziczek. Gliwiczanie mogli wygrać, ale w 86. minucie rzutu karnego – już po raz drugi w sezonie – nie wykorzystał Estończyk Konstantin Vassiljev.

W Płocku doszło tego dnia do „derbów Wisły” – miejscowa drużyna zagrała z imienniczką z Krakowa. Przez długi czas nie było emocji i zanosiło się na bezbramkowy remis, ale w doliczonym czasie gry zwycięstwo gościom zapewnił Hiszpan Carlitos.

W niedzielę, oprócz meczu w Białymstoku, dojdzie do konfrontacji Cracovii z Lechem Poznań, a w poniedziałek Arka podejmie w Gdyni Koronę Kielce. Piłkarze Lecha i Arki pożegnali się w miniony czwartek z Ligą Europejską, odpadając w trzeciej rundzie eliminacji.