Wałęsa woli zdjęcie z Pawlentym?

Fakt odmowy Lecha Wałęsy spotkania się z  Barackiem Obamą jest żywo komentowany nie tylko w Polsce, ale także  w świecie. Oczywiście cieszy to amerykańskich Republikanów.

Czy ubiegający się o nominację Republikanów były gubernator Minnesoty, Tim Pawlenty wybierze się na ryby z byłym prezydentem Lechem Wałęsą?

Według prof. Michaela Szporera z University of Maryland polski noblista i były prezydent zachował się jak wytrawny polityk.  Wiadomo, że ubiegającemu się o reelekcję Barackowi Obamie będą potrzebne także polskie głosy w amerykańskim elektoracie.  A kto, jak nie Wałęsa jest najbardziej popularnym Polakiem w Stanach?  Bez wątpienia ze spotkania Wałęsy z Obamą zrobiono by wiele zdjęć, z których część zapewne wykorzystano by w kampanii prezydenckiej obecnego gospodarza Białego Domu. Dla wielu polonijnych wyborców mogłoby to uchodzić za poparcie tej kandydatury.

 –  Lech Wałęsa, którego sympatie republikańskie i przyjaźń z Ronaldem Reaganem są powszechnie znane, najprawdopodobniej nie chciał być wykorzystany w kampanii przez Demokratów i dlatego zrobił unik… – mówi prof. Szporer.

Ponadto wszystko wskazuje na to, że poważnym kandydatem republikańskim, mogącym otrzymać nominację swej partii w pojedynku z Obamą jest Tim Pawlenty, wywodzący się z polonijnej rodziny, dynamiczny gubernator Minnesoty.

A może za sprytnym unikiem preyzdenta stał zamiar poparcia właśnie tego prawicowego kandydata?

Już żartem dodajmy, że  Wałęsę i Pawlentego łączy poza polityką także  pasja wędkarska. Obaj uwielbiają godzinami przebywać nad wodą i czekać na taaaaką rybę.

Patryk Małecki,  Nowy Jork

Categories: Rozmaite

Comments

  1. as345
    as345 30 maja, 2011, 13:55

    Dejcie spokój Wałęsie, nie chciał się chłop spotkać to się nie spotkał…

    Btw najpopularniejszym polakiem jest raczej Gołota, ewentualnie pudzian adamek

    Reply this comment
  2. cymbalista
    cymbalista 30 maja, 2011, 15:36

    Najpopurniejszy Golota to jest dla takich osobnikow, co pisza „polak” z malej litery. Jak ten tu polak as345.

    Reply this comment
  3. as345
    as345 30 maja, 2011, 16:11

    bo polacy są nic nie warci, słowianie

    Reply this comment
  4. cymbalista
    cymbalista 30 maja, 2011, 16:56

    A kim ty smieciu jestes?

    Reply this comment
  5. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 30 maja, 2011, 17:23

    Co tu robisz as345?nie Polaku?

    Reply this comment
  6. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 30 maja, 2011, 17:29

    Pana Walese napewno wszyscy poznaja,ale np.Marte Kaczynska Prezydent Obama zapytal: czy ty chodzisz do szkoly? Nic innego nie przyszlo mu na mysl.Czyli nie poznal z kim ma przyjemnosc?A to sobie pozwolilam ‚zaczerpnac”z polskiej prasy .

    Reply this comment
  7. krolik
    krolik 30 maja, 2011, 17:37

    Zespol Tourette’a tak nazywa sie pacjent, ktory ma potok nieprzyjaznych slow…
    Nie wolno poglebiac objawow poprzez zawracanie strumienia slow ? ?? …….
    Chyba musi sie wygadac by choroba sie nie rozrastala ?

    Reply this comment
  8. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 30 maja, 2011, 18:02

    ale tez mozna swobodnie poprzeklinac ta choroba tak ma))))

    Reply this comment
  9. kicha
    kicha 30 maja, 2011, 20:07

    Obama nic nie stracil a raczej zyskal . Spotkania z agentami SB nie naleza do przyjemnych . Bolek oddaj Nobla !!!!

    Reply this comment
  10. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 31 maja, 2011, 13:12

    ale lubicie pluc w swoje gniazo Rodacy.

    Reply this comment
    • klim z chicago
      klim z chicago 31 maja, 2011, 22:12

      Widzisz Hanna, sprawa jest taka, ze niekiedy trzeba mowic o sprawach i sprawcach, ktorzy przyczynili sie do upadku Polski, a Polska nigdy sie nie podniesie z tego upadku jezeli sie nie rozliczy przeszlosci.Do tej pory sie nie rozliczono i Polska (Polacy)powielaja te same bledy.

      Reply this comment
      • kzet
        kzet 31 maja, 2011, 23:42

        klim,w ktorym momencie nastapil ten upadek,jaki to upadek , kto ma podniesc polske z upadku.
        dziwnie dzisiaj wokol tyyylu bohaterow. gdzie oni byli gdy w polsce bylo szaro? . powinni wtedy krzyczec rownie glosno to oni moze by nobla dostali.
        czy wam sie podoba czy nie, czy glosno bedziecie tupac czy nie, to walesa bedzie mial pomniki w polsce i on w ksiazkach bedzie a nie kaczynski , maciarewicz i reszta tej chorej sekty.nie jestem fanem walesy ale zal mi tych co dzisiaj pluja na niego a w latach 70-tych czy nawet 80-tych do bulgarii na wczasy jezdzili wazelinujac tylki w zakladach pracy swoim partyjnym dyrektorom.przepraszam- zapomnialem o tych co walczyli z dachow chicagowskich czy nowojorskich jako azylanci polityczni.a dzisiaj- oswiecaja narod, jedyni wszechwiedzacy.
        to chyba goebbels twierdzil ze jak sie sto razy klamstwo powie w pewnym momencie ludzie zaczynaja w nie wierzyc.
        gratuluje mistrzow

        Reply this comment
      • as345
        as345 1 czerwca, 2011, 01:34

        Dlatego mówię, że polacy są nic nie warci, po części mam rację….

        Reply this comment
  11. Lasota
    Lasota 2 czerwca, 2011, 11:35

    Walesa, jaki jest kazdy wie. Nie zmienia to faktu, ze nikt, ani nic nie odbierze mu slawy, jak ma w swiecie. Z Obama nie bylo mu po dodze do zdjecia, wiec nie przyszedl. Niewielu moze sobie na to pozwolic.

    Reply this comment
  12. Zawada
    Zawada 3 czerwca, 2011, 16:00
  13. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 3 czerwca, 2011, 16:52

    Dziekuje Zawada pamietam!!!

    Reply this comment
  14. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 9 czerwca, 2011, 16:53

    Panu P.Walesie zdrowka duzo bo mu teraz tylko to potrzebne))

    Reply this comment
  15. hanna wodzynska
    hanna wodzynska 10 czerwca, 2011, 10:10

    i Tobie kicha tez..

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*