Nie będzie zmian w rządzie i prezydium Sejmu

Nie będzie zmian w rządzie i prezydium Sejmu

Nie będzie zmian w rządzie i prezydium Sejmu; takie ustalenia zapadły po czwartkowym spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała w piątek rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. Jak dodała władze partii stawiają na stabilizację polityczną.

W czwartek popołudniu w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej zebrało się kierownictwo ugrupowania. W spotkaniu uczestniczył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz szef MSWiA Joachim Brudziński.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana w piątek przez PAP, jakie ustalenia zapadły podczas tego spotkania odparła: Nie będzie zmian w rządzie i prezydium Sejmu”. “Władze partii stawiają na stabilizację polityczną” – dodała.

Do ostatniej zmiany w rządzie doszło na początku tygodnia, kiedy Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z funkcji ministra rolnictwa. Resort podał w komunikacie, że spowodowane było to względami osobistymi. Na nowego szefa resortu rolnictwa został w środę powołany Jan Krzysztof Ardanowski. (PAP)

Na zdjęciu: Beata Mazurek
fot.LESZEK SZYMANSKI/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*