Czaputowicz: wyjaśnień ws. wizyty Trumpa będzie mogła udzielić kancelaria prezydenta

Czaputowicz: wyjaśnień ws. wizyty Trumpa będzie mogła udzielić kancelaria prezydenta

Myślę, że dalszych wyjaśnień czy potwierdzenia w sprawie wizyty Donalda Trumpa w Polsce będzie mogła udzielić kancelaria prezydenta – stwierdził w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz pytany o doniesienia „Rzeczpospolitej” ws. wizyty prezydenta USA.

Według „Rzeczpospolitej” Trump przyjedzie do Polski na dwa dni z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Amerykański prezydent – jak podała w piątek „Rz” – miałby przebywać w Polsce od 31 sierpnia do 1 września.

Podczas wizyty w Kiszyniowie szef MSZ, pytany przez dziennikarzy o wizytę Trumpa, przypomniał, że przywódca USA został zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

„Myślę, że kancelaria prezydenta będzie mogła udzielić dalszych wyjaśnień czy potwierdzenia, ale zwykle takie wizyty potwierdza się około miesiąca przed terminem właściwym” – powiedział Czaputowicz.

Pytany o daty 31 sierpnia i 1 września szef MSZ żartował, że jest to „prawdopodobne, bo te daty są obok siebie”. „Jeśli chodzi o program, to nie mogę zdradzić żadnych tajemnic. Myślę, że właściwą instytucją jest tutaj instytucja zapraszająca, czyli przede wszystkim kancelaria prezydenta, i to powinno być skonsultowane ze stroną amerykańską” – dodał Czaputowicz.

Z Kiszyniowa Mateusz Roszak (PAP)

Na zdjęciu: Jacek Czaputowicz
fot.ROBERT GHEMENT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Polska

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*