100 dolarów za email do Marka Zuckenberga

100 dolarów za wysłanie wiadomości do założyciela Facebooka Marka Zuckerberga – ta propozycja obecnie testowana przez serwis w USA ma być sposobem na filtrowanie spamu – informuje serwis Mashable.

fot. Facebook będzie pobierał studolarową opłatę za wiadomość do Marka Zuckenberga

Płacąc 100 dolarów możemy miec pewność, że nasz email trafi bezpośrednio do skrzynki Zuckenberga. Nie ma jednak gwarancji, że założyciel Facebooka na nasz list odpowie.

Według Mashable usługa jest w fazie testowej. Możliwość wniesienia opłaty nie pojawia się bowiem za każdym razem. Serwis sugeruje, że opcja nie pojawia się użytkownikom, którzy subskrybują profil założyciela „Facebooka”. A także nie jest dostępna dla użytkowników spoza USA.

W grudniu Facebook ogłosił także, że testuje wprowadzenie nowej formy płatności – jednodolarowej opłaty za przesłanie nieznajomym osobom informacji bezpośrednio do ich skrzynki. Oficjalnie taka możliwość miałaby powstrzymać przed rozsyłaniem na Facebooku spamu. Jednak krytycy rozwiązania zauważali, że skutek może być odwrotny i wiele firm może chcieć skorzystać z możliwości docierania z informacjami do konkretnych osób.

Pomysł na opłatę wyskości 100 dolarów za umieszczenie wiadomości w widocznym folderze ma być ceną zaporową. Rzecznik Facebooka odpowiedział, że serwis „testuje obecnie ekstremalne rozwiązania cenowe, aby sprawdzić, jak najlepiej filtrować spam”.

Czy Facebook zarobi na tej opcji? Prawdopodobnie. Tylko czy płatne wysyłanie wiadomości do nieznajomych jest najlepszym sposobem na walkę ze spamem?

tz

 

Categories: Nauka i technologie

Comments

 1. ali
  ali 17 stycznia, 2013, 18:57

  To dziwne, bo ja jak otrzymuje fajsbookowe wiadomosci to tez puszczam na spam, bo jest ich tyle, ze az strach…np. juz piec dni nas nie odwiedzalas, itp… To wyglada, ze kto wysyla spam, to szuka jak sie samemu przed tym bronic…

  Reply this comment
 2. ali
  ali 17 stycznia, 2013, 18:59

  Zrobmy tak.. facebook wyslal email to placi nam sto zlotych, bo przeciez ponoc jest tez jednym z nas… bez nas bylby opatentowanym wynalazca ? 🙂

  Reply this comment
 3. klim z chicago
  klim z chicago 17 stycznia, 2013, 20:34

  ja juz mu dwa emaile wyslalem, ale na zaden mi nie odpowiedzial, a chodzi mi o wyeliminowanie paru ludzi, ktorzy sa niby moimi przyjaciolmi ale stale mi bruzdza, moze wy wiecie jak ich wywalic, zablokowac to ja ich umie,ale mololbym ich tez i wyeliminowac z niby moich przyjaciol.a drugie pytanie , to takie , ze nie umiem wpisac swojej miejscowosci z ktorej pochodze, tzn Jablowa.

  Reply this comment
  • Charlie_Charlie
   Charlie_Charlie 17 stycznia, 2013, 21:16

   sprobuj tego tricku: wcisnij w klawiaturze nastepujace guziczki ( kolejnosc nie jest dowolna, muisz zrobic to w tej w ktorej podaja : J A B L O W O …

   Reply this comment
  • eldorado
   eldorado 18 stycznia, 2013, 08:17

   Przetnij kabel do internetu nożyczkami, zablokujesz ich na stałe.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*