Wycieczki w czerwcu

W ramach popularnego programu miejskich wycieczek Neighbor hood Tours, prowadzonych przez Chicagowskie Biuro Turystyki, do końca sierpnia poza zwykłymi sobotnimi, prowadzone są również wycieczki czwartkowe.

–  Sobota 2 czerwca: The Great Chicago Fire  Historyk Herman Schell prowadzi uczestników 4godzinnej wycieczki szlakiem pożaru, który strawił miasto w 1971 roku. Muzeum Pożarnictwa, Water Tower  jedyny budynek publiczny ocalały z pożaru, stała wystawa w Muzeum Historii Chicago. $50 i $45 (seniorzy, studenci i dzieci do 18 lat). Opłata obejmuje lunch. Powrót o godz. 2:00 po południu.

–  Czwartki 7 i 28 czerwca: Sampler Tour: Greek Town, Chinatown and Little Italy  Przejazd autokarem przez dzielnice grecką i włoską na Near West Side, a potem piesze zwiedzanie Chinatown, z prywatnym czasem na chodzenie po sklepach. $20. Powrót o 1:00 po południu.

–  Sobota 9 czerwca: Great Cemeteries of Chicago  zwiedzanie wspaniałych cmentarzy na północy miasta pod kierunkiem historyka Alberta Walavicha. Dużo chodzenia. $50 i $45, w tym lunch w pudełku. Powrót o 2:30 po poł.
–  Sobota 9 czerwca: Pilsen and Little Village. Pilsen, dawniej enklawa czeskopolska, jest obecnie ośrodkiem kultury meksykańskiej i największego muzeum meksy kańskiego. Piesze zwiedzanie, m.in. ulicy 26, oglądanie licznych murali, dyskusja o lokalnych inicjatywach artystycznych. $25 i $20. Powrót o 2:30 po poł.

–  Czwartek 14 czerwca: Sampler Tour. Little Italy, Pilsen and Little Village. Little Italy  miejsce zamieszkania całych pokoleń Włochów, Pilsen z korzeniami czeskimi i Little Village  z meksykańskimi. Czas na chodzenie po handlowym odcinku 26th St. $20. Powrót o 1:00 po poł.

–  Sobota 16 czerwca: Devon Avenue. Tradycyjne powitanie w IAC (IndoAmerican Center), potem piesze przejście ulicą z chodzeniem po sklepach spożywczych, jubilerskich i odzieżowych, ze szczególną uwagą skierowaną na sari. Powrót do IAC, dyskusja o kulturze hinduskiej w Chicago i pokaz tradycyjnych indyjskich tańców. Koszt $25 i $20. Powrót o 2 po poł.

–  Sobota 16 czerwca: In the White City. Wycieczkę na tereny Światowej Wystawy Kolumbijskiej 1893 roku, zwane wówczas Białym Miastem, prowadzi historyk (Bill Hinchliff albo Diane Dillon). Po pokazie slajdów i prelekcji o wystawie  przejazd autokarem do Midway Pleasance w Jackson Park, przejście przez Wooded Island, gdzie znajduje się Osaka Garden, i przez inne miejsca związane z wystawą. Zakończenie w Chicago History Museum. $50 i $45, w tym lunch. Powrót o 2:30.

–  Sobota 23 czerwca: Taste of the Neighborhoods. W wielu chicagowskich restauracjach można poznać smak i zapach potraw z Europy, Azji, Południowej Ameryki, Bliskiego Wschodu, Indii i in nych regionów świata. Evelyn Thompson, specjalistka od kuchni etnicznych, prowadzi wycieczkę po restauracjach, piekarniach i delikatesach, które oferują próbki swoich specjałów. Koszt $50 i $45. Powrót około 2:30 po południu.

–  Sobota 30 czerwca: Hyde Park and Kenwood  szczególna architektura dwóch sąsiadujących ze sobą dzielnic nad jeziorem. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza Apostoła i Muzeum Instytutu Orientalnego na kampusie Uniwersytetu Chicago w Hyde Park oraz przejście przez Osaka Garden w Parku Jacksona. $25 i $20. Powrót około 2:00 po poł.

Autokary wyruszają o godz. 10 rano sprzed Chicago Cultural Center, 77 E. Randolph Street, przy Michigan Avenue. Zbiórka o godz. 9:30.
Dużo chodzenia  konieczne wygodne buty.
Wycieczki nie są polecane dla dzieci poniżej 8 lat.

Rezerwacje: przez telefon (312) 7421190, w internecie www.ChicagoNeighborhood Tours.com.           /Kc

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*