Uniewinniony po 25 latach. Pozostanie w więzieniu

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Po 25 latach od wyroku uniewinniony został mężczyzna skazany za gwałt. William Carini nie wyjdzie jednak na wolność, odsiaduje bowiem także wyrok za podwójne morderstwo.

William Carini został w 1992 roku skazany na 26 lat więzienia za gwałt, jakiego rzekomo dopuścił się na kobiecie, która zasnęła w samochodzie zaparkowanym na poboczu autostrady w pobliżu Gurnee. Mężczyzna spędził w więzieniu 25 lat.

W grudniu prokurator generalny powiatu Lake Michael Nerheim podał do wiadomości wyniki testów kryminalistycznych wykonanych na miejscu przestępstwa. Żaden z nich nie potwierdził winy Cariniego.

Adwokat mężczyzny złożył na tej podstawie wniosek o ponowny proces i włączenie do sprawy dodatkowych dowodów. 3 stycznia przed sędzią Danielem Shanesem prokuratura odstąpiła od dotychczasowych zarzutów, a Carini został uniewinniony. Mężczyzna nie wyjdzie jednak na wolność, odsiaduje bowiem wyrok za podwójne morderstwo, za które skazano go w 2002 roku.

Uniewinnienie z zarzutu gwałtu jest siódmym takim przypadkiem w powiecie Lake od 2010 roku. William Carini został w 1992 r. uznany winnym gwałtu, ponieważ pasował do opisu sprawcy, mieszkał w okolicy i miał kryminalną przeszłość.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*