Pięć lat więzienia za wyrzucenie psów z piątego piętra

Edward Hanania fot.arch. policji

Mężczyzna, który w maju br. zrzucił dwa psy z piątego piętra parkingu w Oak Lawn, został skazany na pięć lat więzienia za okrucieństwo wobec zwierząt.

23-letni Edward Hanania został skazany na pięć lat więzienia za okrucieństwo wobec zwierząt i dodatkowo, na sześć lat za złamanie warunków nadzoru kuratorskiego zasądzonego za posiadanie narkotyków; obie kary będzie odsiadywał jednocześnie.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 20 maja br. Edward Hanania odpowiedział na zamieszczone na Facebooku ogłoszenie o znalezionych psach. 23-latek podał się za właściciela dwóch miniaturowych pudli, wypłacił znalazcy nagrodę i odebrał czworonogi. Następnie zawiózł psy na ostatnie, piąte piętro parkingu, znajdującego się w kompleksie szpitalnym Advocate Christ Medical Center w Oak Park i zrzucił zwierzęta z wysokości.

Ranne pudle zostały znalezione przez przechodniów i przewiezione do szpitala weterynaryjnego w pobliskim Chicago Ridge. Jeden z psów, 6-letni Guera, nie przeżył upadku, drugi – jednoroczny Angel doznał połamania łap i musiał przejść operację.
W trakcie procesu na sądowej sali obecni byli aktywiści z organizacji walczących o prawa zwierząt, którzy domagali się surowej kary dla sprawcy.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. Normals
    Normals 31 lipca, 2017, 14:35

    Bardzo interesujacy wyrok zwazywszy, ze niedawno muzulmanka ktora wyrzucila swoje wlasne dziecko z 8 pietra dostala $600 mandat i kare w zawieszeniu.Rozumiem, ze w tym kraju zycie psa liczy sie o wiele bardziej skoro zapadaja takie wyroki.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*