Blagojevich zadzwonił z więzienia

„Wszystko jest w porządku. Więzienie wygląda ładnie” – powiedział były gubernator Illinois Rod Blagojevich swojej żonie Patti w pierwszej rozmowie telefonicznej z ośrodka penitencjarnego Englewood w Littleton w Kolorado.

O szczegółach poinformował adwokat skazanego na 14 lat byłego polityka, Sheldon Sorosky. – Mój klient nie rozmawiał z córkami (Annie i Amy), których prawdopodobnie w tym czasie nie było w domu. Intencją mojego klienta było jedynie zapewnienie żony, że jest cały i zdrów – dodał Sorosky.

Adwokat poinformował ponadto, że rodzina byłego gubernatora nie myśli na razie o przeprowadzce z domu w chicagowskiej dzielnicy Ravenswood Manor ze względu na niemożność sprzedarzy posiadłości. Według mediów, w utrzymaniu nieruchomości pomaga Patti jej ojciec – radny miejski Dick Mell. Pomimo ciężkiej sytuacji finansowej, Patti Blagojevich zosatła zauważóna w tym tygodniu w nowym SUV.

W więzieniu federalnym W Federal Correctional Institution Englewood przebywa łącznie około tysiąca wieźniów. Większość ze skazanych odbywa kary za przestępstwa związane z handlem narkotykami. Jednym ze współwięźniów Blagojevicha jest były szef Enronu, Jeff Skilling, odsiadujący karę 24 lat pozbawienia wolności za malwersacje finansowe.

 

Categories: Chicago

Comments

 1. pepe
  pepe 19 marca, 2012, 13:59

  To sie wymienia doswiadczeniem i beda prawdziwymi fachowcami w roznych dziedzinach 🙂

  Reply this comment
 2. Kicha
  Kicha 19 marca, 2012, 15:37

  A cnote juz stracil ??

  Reply this comment
 3. Boost
  Boost 19 marca, 2012, 18:42

  Czy ktoś z was, dyskutantów naśmiewających sie z ex gubernatora ma zielone wyobrażenie o tym, co znaczy odosobnienie, pobyt w 4 ścianach z tymi samymi twarzami od rana do nocy…
  Ma to znaczenie, szczególnie gdy „było się” w centrum ludzkiego zainteresowania, niezależnie od braku życzliwości…
  Element resocjalizacji? Nie ma mowy! Szczególnie za ileś lat, nieprzerwanego pobytu.

  Reply this comment
  • Maxi
   Maxi 19 marca, 2012, 20:12

   coz, kazdy sam placi za swoje bledy. Ostatecznie raczej uczciwych nie wsadzaja do kicia. A Blagojevich byl osoba publiczna, wiec tym bardziej powinien byl prowadzic uczciwe zycie i dawac przyklad z „gory”
   Wybacz, ale takie osoby zawsze powinny byc przykladnie karane

   Reply this comment
 4. kicia
  kicia 19 marca, 2012, 20:51

  ja mam czarne wyobrazenie…. 🙁

  Reply this comment
 5. Blueblue
  Blueblue 20 marca, 2012, 08:35

  Osobiscie, jak widze, takie wydarzenia i naglasnianie ich w mediach zastanawiam sie komu z kolegow podpadl, ze tak go wystawili. Przeciez nie tylko on tak zyje a korupcja wsrod politykow nie jest czyms nowym ani rzadko spotykanym…

  Reply this comment
 6. stefan
  stefan 10 kwietnia, 2015, 21:21

  Wsadzili Blago bo nie z mafii i nie dal sie manipulowac !!!
  Zaraz po tym taxy ruszyly w gore i mafia znowu ma sie dobrze.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*