Trump pochwalił Saddama Husajna za to, że zabijał terrorystów

Donald trump fot.Nigel Roddis/EPA

Donald trump fot.Nigel Roddis/EPA

Niemal pewny republikański kandydat do Białego Domu Donald Trump z uznaniem wypowiedział się na wiecu o byłym dyktatorze Iraku Saddamie Husajnie, który – jak oświadczył – „zabijał terrorystów i robił to dobrze”.

Saddam Husajn „był złym facetem. Ale wiecie, co robił dobrze? Zabijał terrorystów” – mówił Trump swoim zwolennikom we wtorek wieczorem w Raleigh, w Karolinie Północnej. „Nie odczytywano im praw, nie rozmawiano. To byli terroryści i było po wszystkim” – oznajmił.

Republikański kandydat który najpierw umiarkowanie popierał amerykańską interwencję w Iraku, a następnie był jej przeciwny, ubolewał, że Irak stał się „Harvardem terroryzmu”.

Międzynarodowa koalicja pod wodzą USA obaliła dyktaturę Husajna w 2003 roku.

Donald Trump – ostry krytyk polityki zagranicznej USA prowadzonej przez prezydenta Baracka Obamę i byłą sekretarz stanu Hillary Clinton – mówił wcześniej, że świat byłby „o 100 proc. lepszy”, gdyby u władzy byli nadal tacy dyktatorzy jak Husajn w Iraku czy Muammar Kadafi w Libii.

Doradca demokratycznej kandydatki na prezydenta USA ds. polityki zagranicznej, Jake Sullivan, w odpowiedzi na najnowsze komentarze ocenił, że „pokazują, jak niebezpieczny byłby Trump jako zwierzchnik sił zbrojnych i jak niegodny jest on stanowiska, o które się ubiega”. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. Adam
  Adam 7 lipca, 2016, 06:39

  On jest chory

  Reply this comment
  • wzdan
   wzdan 11 lipca, 2016, 11:04

   100% racji gdyby amerykanie się nie wpierdalali to by był spokój, a teraz mamy chlew w europie

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*