REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Religia Papież do biednych: módlcie się o nawrócenie winnych waszego ubóstwa

Papież do biednych: módlcie się o nawrócenie winnych waszego ubóstwa

-

Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA
Papież Franciszek fot.Giorgio Onorati/EPA

Podczas spotkania z ubogimi z Francji w środę papież Franciszek wezwał ich do modlitwy za winnych ich biedy i za wszystkich bogatych oraz nieznających współczucia, również kapłanów, którzy odwracają głowę na widok nieszczęścia. “Niech się nawrócą” – mówił.

REKLAMA

W czasie audiencji dla około 200 ubogich i ich opiekunów – wolontariuszy z Lyonu, z którymi przybył arcybiskup tego miasta kardynał Philippe Barbarin, papież powiedział: „jesteście sercem Kościoła”.

Franciszek zauważył: „życie dzielone z ubogimi przemienia nas i nawraca”.

Mówił ubogim, że powierza im specjalną misję modlitwy za „bogaczy”, za tych, którzy lubią, gdy im się „schlebia”, za „hipokrytów”, by – jak dodał – „Pan przemienił ich serce”.

“Proszę was też, byście modlili się za winnych waszego ubóstwa, aby się nawrócili. Módlcie się za tylu bogatych, którzy ubierają się w purpurę i w bisior i świętują na wielkich bankietach nie zdając sobie sprawy z tego, że u ich drzwi jest tylu Łazarzy, pragnących pożywić się resztkami z ich stołu” – oświadczył Franciszek.

Zachęcił też biednych do modlitwy za księży, za kapłanów, którzy „widząc człowieka pobitego i wpół umarłego przechodzą obojętnie, patrzą w drugą stronę, bo nie mają współczucia”.

„Do wszystkich tych ludzi uśmiechajcie się serdecznie pragnąc dla nich dobra i proście Jezusa, by się nawrócili” – wezwał papież.

Pielgrzymkę do Watykanu zorganizowało stowarzyszenie Przyjaciele ojca Josepha Wresinskiego, francuskiego kapłana polskiego pochodzenia, zmarłego w 1988 roku. Był on opiekunem biednych i bezdomnych, założycielem ruchu Pomocy we Wszelkich Nieszczęściach – Czwarty Świat.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks