Testy narkotykowe dla członków Kongresu?

Testy narkotykowe dla członków Kongresu?

Bardziej niż poddawanie odbiorców pomocy  społecznej testom na obecność narkotyków Amerykanów cieszy myśl o przeprowadzaniu testów na członkach Kongresu. Oczywiście ustawodawcom to raczej nie grozi, ponieważ sami musieliby wnieść i zatwierdzić taką propozycję.

test_narkotyki

fot.Wikimedia

Podczas gdy 64 proc. Amerykanów chce poddawać losowym testom osoby korzystające z pomocy społecznej, to aż 78 proc. wyraża chęć stosowania takich samych metod wobec członków Kongresu.

W tym roku Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawę zezwalającą  stanom na poddawanie testom narkotykowym odbiorców kuponów żywnościowych. Rok wcześniej republikanie naciskali na podobne testowanie osób ubiegających się o świadczenia dla bezrobotnych. Na poziomie stanowym republikańscy ustawodawcy usiłują doprowadzić do testowania wszystkich osób korzystających z programów stanowych i federalnych. Natomiast demokraci sugerują, że testowanie kongresmenów byłoby jak najbardziej zgodne z logiką, ponieważ dostają pieniądze od rządu tak samo, jak ludzie, którzy znaleźli się w dołku  finansowym.

Amerykanie nie okazują litości, gdy członek Kongresu zostaje przyłapany na używaniu narkotyków. Są zdania, że kongresman osądzony za posiadanie nawet małej ilości kokainy (jak w przypadku republikanina z Florydy Treya Radela skazanego na 10 miesięcy nadzoru sądowego) powinnien zrezygnować z urzędu. Opowiadają się również za testowaniem członków sił zbrojnych, pilotów i profesjonalnych sportowców.

(eg)

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*