Rychła wizyta ojca Snowdena w Rosji utrzymywana w tajemnicy

Rychła wizyta ojca Snowdena w Rosji utrzymywana w tajemnicy

Ojciec Edwarda Snowdena, oskarżanego w USA o ujawnienie tajnych dokumentów o inwigilacji elektronicznej, ma wkrótce przyjechać do Rosji, lecz wizyta jego i towarzyszących mu osób będzie utrzymana w tajemnicy ze zrozumiałych względów – pisze w środę AFP. 

Edward Snowden fot. Glenn Greenwald/Laura Poitras/PAP/EPA

Edward Snowden fot. Glenn Greenwald/Laura Poitras/PAP/EPA

AFP powołuje się na rosyjską agencję Interfax, która cytuje dobrze poinformowane źródła.

“Wizyta ojca Snowdena i osób mu towarzyszących będzie mieć sekretny charakter z przyczyn oczywistych. Ludzie się dowiedzą o ich przyjeździe dopiero po spotkaniu ojca z synem w tajnym miejscu” – oświadczyło źródło.

Lon Snowden – ojciec byłego współpracownika służb wywiadowczych USA Edwarda Snowdena, który 1 sierpnia otrzymał roczny azyl w Rosji – dostał w ubiegłym tygodniu rosyjską wizę. Wizę otrzymał też amerykański adwokat Bruce Fein, który, jak wynika ze źródeł Interfaksu, ma reprezentować interesy Edwarda Snowdena w USA. Zaproszenie do Rosji rosyjski adwokat Edwarda Snowdena Anatolij Kuczerena wysłał także jego amerykańskim przyjaciołom.

Kuczerena, jak pisze AFP, to jedyna osoba, która pozostając w kontakcie z azylantem komunikuje się z mediami. Według oficjalnych doniesień Kuczerena jest obecnie na urlopie do września. Według Kuczereny Snowden znajduje się w Rosji w “bezpiecznym” miejscu.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*