Rick Perry nowym ministrem energetyki

Gubernator Teksasu Rick Perry fot.Shawn Thew/EPA

Gubernator Teksasu Rick Perry fot.Shawn Thew/EPA

Senat USA zatwierdził 2 marca Ricka Perry’ego na ministra energetyki w administracji prezydenta Donalda Trumpa. Jego kandydaturę poparło 62 senatorów, 37 było przeciw.

Rick Perry, były gubernator Teksasu, ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, ale już we wrześniu 2015 roku wycofał się z rywalizacji.

Wcześniej  tego dnia Senat zaaprobował także kandydaturę emerytowanego neurochirurga Bena Carsona na ministra budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji. Tak jak Perry, rywalizował on z Trumpem o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich. (PAP)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Comments

 1. Ezy
  Ezy 3 marca, 2017, 18:32

  Ale jaja, facet, który jako kandydat na prezydenta chciał zlikwidować Departament Energetyki został szefem tegoż departamentu.

  Reply this comment
 2. Rysiu
  Rysiu 3 marca, 2017, 20:36

  LOL
  Tylko orangutan, zwany Prezydentem mogl wybrac takiego pacana, brawo!
  Juz za niedlugo: „modlcie sie, a dostaniecie prad”.

  Reply this comment
 3. Jacek
  Jacek 3 marca, 2017, 22:42

  Chlopy zajmijcie sie robota! Donald Trump jest bardzo dobrym Prezydentem! I to wasze narzekanie nic nie da! Wygral wybory i robi to co obiecal! A widocznie obywatele tego kraju sa za tym skoro go wybrali!

  Reply this comment
 4. diwron
  diwron 4 marca, 2017, 09:54

  Z ciemniakami demokratycznymi i z rysiowatym plemeniem wszelka dyskusja jest bezcelowa. W jednym z ostatnich numerów Technology Review (nr 6/2016), który jest wydawany przez MIT jest duży artykuł na temat Texasu. Wynika z niego, że Texas przoduje w producji energii odnawialnej i właśnie stało się w czasie gdy gubernatorem był Rick Perry.

  Reply this comment
 5. Ezy
  Ezy 4 marca, 2017, 10:00

  diwron a co twoja wiadomość ma wspólnego z tym, że Perry uważa, iż Departament Energetyki jest niepotrzebny? Zamiast wściekać się na ciemniaków wyjaśnij.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*