Melania Trump nie uda się ani do Charlevoix, ani do Singapuru

Melania Trump nie uda się ani do Charlevoix, ani do Singapuru

Melania Trump, małżonka prezydenta USA Donalda Trumpa, nie będzie towarzyszyła prezydentowi podczas szczytu G7 w Charlevoix w Kanadzie 8-9 czerwca i podczas spotkania na szczycie USA – Korea Płn. planowanego na 12 czerwca w Singapurze – podał Reuters w poniedziałek.

W 2017 roku Melania Trump towarzyszyła prezydentowi Donaldowi Trumpowi podczas szczytu G7 w Rzymie.

Szczyt G7 to doroczne spotkanie przedstawicieli siedmiu najbardziej rozwiniętych gospodarek świata (USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy) oraz UE. Organizatorem tegorocznego szczytu z racji objęcia rotacyjnego przewodnictwa w grupie jest Kanada. Spotkanie odbędzie się w miejscowości La Malbaie, w regionie Charlevoix w prowincji Quebec, w dniach 8-9 czerwca.

Natomiast w Singapurze planowane jest na 12 czerwca spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem.

19 maja Melania Trump, małżonka prezydenta USA Donalda Trumpa, wróciła do Białego Domu po zabiegu chirurgicznym przeprowadzonym w związku z niegroźną dysfunkcją nerki.

Dwa dni po zabiegu Melania Trump pisała na Twitterze, że „czuje się świetnie”. Podziękowała personelowi szpitala i osobom życzącym jej powrotu do zdrowia oraz przekazała, że nie może się doczekać powrotu do domu.

Melania ma 48 lat i jest trzecią żoną 71-letniego Donalda Trumpa. Para ma wspólnego syna, 12-letniego Barrona. (PAP)

fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*