Clinton zajmie się działalnością w nowo powstałej organizacji

Hillary Clinton fot.Andrew Gombert/EPA

Była kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton poinformowała 15 maja na Twitterze, że przez najbliższe lata poświęci się pracy w nowo powstałej organizacji Onward Together, mającej zmobilizować liberalnych wyborców przed kolejnymi wyborami

„Ostatnie miesiące spędziłam na rozważaniach, spacerach w lesie oraz z rodziną (…). Ten rok nie jest taki, jak go sobie wyobrażałam, ale wiem, że cały czas walczę o bardziej życzliwą, zintegrowaną Amerykę o dużym sercu. Naprzód!” – napisała Clinton.

Nowa organizacja ma zjednoczyć i zmobilizować wyborców Partii Demokratycznej, by zapewnić ugrupowaniu zwycięstwo w wyborach do Izby Reprezentantów w 2018 r. oraz w późniejszych wyborach lokalnych i stanowych.

Stanowisko lidera Onward Together (ang. razem naprzód) obejmie były przewodniczący Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) Howard Dean.

Onward Together podała w oświadczeniu, że będzie „zachęcać ludzi do organizowania i angażowania się oraz startowania w wyborach, a także popierać postępowe wartości i budować lepszą przyszłość dla przyszłych pokoleń”.

Hillary Clinton nie sprecyzowała, na czym będzie polegać jej rola w nowo powstałej inicjatywie.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka

Comments

  1. diwron
    diwron 16 maja, 2017, 14:07

    Działalność organizacji będzie polegać na szybkim wykończeniu Ameryki. Hilary Clinton i amerykański komuno-faszyzm są tylko do takiej działalności zdolni. Przykre jest tylko to, że wielu republikanów w Kongresie im pomaga.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*