REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Kurkuminą w raka

Kurkuminą w raka

-

Eksperci z międzynarodowej komisji badawczej potwierdzili, że kurkumina – związek chemiczny obecny w kurkumie (turmeric) – jest bezpiecznym i efektywnym środkiem w leczeniu większości rodzajów nowotworów i chorób wywołanych stanami zapalnymi. Zrobili to w oparciu o analizę prób klinicznych, w ramach których pacjentów chorych na raka leczono kurkuminą.

Prof. Gautam Sethi, adiunkt z Curtin University twierdzi, że większośc chorób, w tym i rak, jest wywołanych rozregulowaniem się wielu genów.

REKLAMA

2147483647 clicks

– W leczeniu raka potrzeba środków o szerokim spektrum działania, ponieważ każdy nowotwór powstaje w wyniku mutacji kilkunastu genów. Tymczasem w ostatnich latach stosuje się powszechnie środki, które działają bardzo wybiórczo. Przy zastosowaniu kurkuminy można modulować kilkanaście genów „rozregulowanych” przez nowotwór – tłumaczy prof. Sethi.

Uczony ujawnił, że kurkumina wykazała wyjątkową efektywność u pacjentów cierpiących na szpiczaka mnogiego i szczególnie złośliwego raka trzustki, na którego nie znaleziono do tej pory lekarstwa. Równocześnie stwierdzono, że nie wykazała ona równie wysokiej efektywności u pacjentek chorych na raka piersi, które leczono chemioterapią. Jak pokazało badanie, kurkumina może neutralizować działanie cyklofosfamidu – leku używanego w chemioterapii.

Prof. Sethi mówi, że kurkumina jest prawdopodobnie jedynym lekiem, który może być podawany w wysokich dawkach – do 12 g – bez ryzyka zatruć. Co więcej, może oddziaływać na większość onkogenicznych białek, takich jak NF-kB, STAT3, AP-1. Jedynym efektem ubocznym kurkuminy, jaki udało się zaobserwować, jest rozrzedzenie krwi. Z tego powodu uczony radzi, by nie przyjmować jej w perspektywie zabiegu chirurgicznego. Poleca za to, by kurkuminę stosować na co dzień w kuchni. Dobrze jest łączyć ją z innym naturalnym związkiem, piperyną – alkaloidem występującym w pieprzu czarnym – ponieważ w jej obecności rośnie jej biodostępność.

Do tej pory nie udało się odkryć mechanizmu, który decyduje o antyrakowym działaniu kurkuminy, ale pewnym jest, że ma ona silne właściwości przeciwzapalne.

– Dowiedziono, że większość chronicznych chorób, w tym i rak, jest wywołanych stanem zapalnym i że mogą być one leczone środkami przeciwzapalnymi – wskazuje prof. Sethi.

Uczony podkreśla, że trzeba jeszcze popracować nad poprawą żywotności kurkuminy, ponieważ tkanki ciała bardzo szybko ją absorbują.

Dorota Feluś

fot.Carlos Lorenzo/Flickr

3 KOMENTARZE

  1. @~Margot
    Mówisz o BCM-95 ? też przez to przechodziłam chyba jeden z najgorszych zakupów w moim życiu już chyba swanson oferuje lepszą kurkumine z tym swoim śmiesznym 2% przyswajaniem 😛 . Co jak co dostałam nauczkę , teraz dodaje kurkumę normalnie do potraw i czuje się o wiele lepiej , i dopóki nie dostane na piśmie potwierdzonego działania to raczej nie zdecyduje się na kolejny zakup.

REKLAMA

2131801994 views

REKLAMA

REKLAMA

2131802009 views

REKLAMA

REKLAMA

2133598329 views

REKLAMA

2131802019 views

REKLAMA

2131802022 views

REKLAMA

2131802026 views

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa