REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia Kapelani wojskowi mogą udzielać ślubu homoseksualistom

Kapelani wojskowi mogą udzielać ślubu homoseksualistom

-

Zaledwie w 10 dni po tym, kiedy w amerykańskim wojsku przestała obowiązywać kontrowersyjna zasada „Don’t ask, don’t tell” Pentagon wydał kolejne zarządzenie dotyczące przedstawicieli mniejszości seksualnych. Od dziś amerykańscy kapelani wojskowi mogą udzielać ślubu osobom tej samej płci.

fot. Zdjęcie z przemarszu w Utah 40 emerytowanych kapelanów, którzy protestowali przeciwko nowym przepisom

REKLAMA

Zarządzenie wydane przez Pentagon zezwala na udzielanie wojskowym małżeństw między osobami tej samej płci, jednak ma także swoje obostrzenia. Zawarte małżeństwo musi być zgodne z prawem obowiązującym w danym stanie i nie może kłócić się z przekonaniami religijnymi samego kapelana.

Według opublikowanego w piątek oświadczenia Pentagonu „wojskowy kapelan może uczestniczyć w oficjalnej lub prywatnej ceremonii ślubnej, która jest zgodna z obowiązującym w danym stanie prawem”.

Nowe przepisy, dzięki którym przedstawiciele mniejszości seksualnych mogą otwarcie przyznawać się do swojej orientacji i służyć w amerykańskiej armii obowiązuje od 20 września br.

Nadrzędnym aktem prawnym, który reguluje zawieranie małżeństw w Stanach Zjednoczonych, i do którego należy zaglądać w razie jakichkolwiek wątpliwości jest  Federal Defense of Marriage Act w połączeniu z prawami stanowymi.

AS

REKLAMA

Poprzedni artykułNie ma powrotu do przeszłości
Następny artykułOjciec chrzestny

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks