REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedSpotkanie z T. Kaczorowską

Spotkanie z T. Kaczorowską

-

Stowarzyszenie „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” oraz Muzeum Katyńskie w Warszawie zapraszają na promocję Kroniki IV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego pt. „Zapalają ognie pamięci” i spotkanie z autorką – Teresą Kaczorowską w środę, 29 czerwca o godz. 4:30 po poł. w Muzeum Katyńskim w Warszawie ul. Powsińska 13

Z recenzji ks. Zdzisława Peszkowskiego:
„Czytelniku, jeżeli zaczynasz czytać „Zapalają Ognie Pamięci”, przygotuj się na pasjonującą przygodę. Książka Teresy Kaczorowskiej pozwala wszystkim przenieść się, chociaż myślami, przez towarzyszenie motocyklistom, na miejsca, gdzie wsiąła polska krew i leżą nasi rodacy. Jest nie tylko opisem Rajdu, jest również spojrzeniem na współczesne tereny Białorusi, Rosji i Ukrainy. Książka pokazuje codzienność ludzi, którzy tam żyją; opisuje tamtejszych Polaków oraz ich problemy, niezapomniane z nimi spotkania, szczególnie z dziećmi, z polskością ich serc”.

Z recenzji Konsula RP Michała żórawskiego:
„To nie tylko zapis drogi, spotkać, przeżyć, zwłaszcza tych, którzy pierwszy raz jechali tą trasą. To także lekcja historii polsko-sowieckich stosunków w XX wieku oraz przypomnienie, że za naszą wschodnią granicą pozostały tysiące Polaków. żyli tam od wieków płacąc często krwią za obronę naszych granic, a nawet tylko za to, że ta krew była polska. Mieszkali tam od wieków i mieszkają nadal, tylko historia przesunęła granicę Polski ponad ich głowami….
…Dlatego ogromnie się cieszę, że ta kronika, tak żywo i barwnie przypominająca o najstraszliwszej zbrodni na narodzie polskim, została opublikowana.

Będą mogły ją przeczytać szersze rzesze czytelników. Osobiście uważam, że powinna być także wykorzystana jako lektura szkolna.”
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Spotkamy tam ks. Zdzisława Peszkowskiego, konsula Michała żórawskiego i wielu przyjaciół-motocyklistów.
Wiktor Węgrzyn
(aek)


 

REKLAMA

2094145226 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

REKLAMA

2094145510 views

REKLAMA

2095941959 views

REKLAMA

2094145763 views

REKLAMA

2094145903 views

REKLAMA

2094146045 views