REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPoskarżyła się na faworyzowanie imigrantów. Wyleciała z pracy

Poskarżyła się na faworyzowanie imigrantów. Wyleciała z pracy

-

Amerykański Departament Sprawiedliwości wniósł oskarżenie przeciwko firmie IT z New Jersey zarzucając spółce zwolnienie pracownicy, która w dobrej wierze poinformowała o odrzucaniu podań o pracę amerykańskich obywateli na korzyść imigrantów z tymczasowymi wizami.

fot. uscourts.gov/ Czy amerykańskie prawo sprzyja społecznym donosicielom?

Firmę Whiz International, zajmującą się m. in. rekrutacją pracowników branży informatycznej, posądza się o złamanie przepisów antydyskryminacyjnych ustawy o imigracji i obywatelstwie (Immigration and Nationality Act – INA). Spółka zakończyła współpracę z pracownicą w akcie rewanżu za sprzeciwienie się praktykom zatrudniania, czyli rzekomemu preferowaniu obcokrajowców z tymczasowymi wizami.

REKLAMA

W akcie oskarżenia czytamy, że Whiz International nakazywał swojej pracownicy, pełniącej funkcję recepcjonistki i rekrutera, do zatrudniania cudzoziemców. Firma tłumaczyła, że wolała tymczasowych pracowników „bo byliby powiązani do Whiz International i trudniej byłoby im znaleźć inne zatrudnienie”.  Gdy jednak rekruterka wyraziła swoje zakłopotanie wyłączaniem z rekrutacji obywateli USA i osoby zameldowane na pobyt stały, wyrzucono ją z pracy.

Przepisy zabraniają brania odwetu na pracownikach, którzy sprzeciwiają się nielegalnym praktykom firmy.

– Pracownicy nie mogą być karani za to, że walczą o dobrą sprawę i chcą podjąć rozsądne kroki, by nagłośnić praktyki, które uważają za dyskryminujące – mówi Thomas E. Perez, zastępca prokuratora generalnego w Civil Rights Division.

Whiz International, gdy przegra sprawę, spotka się z karą cywilną oraz będzie musiał wypłacić odszkodowanie poszkodowanej pracownicy.

as

 

REKLAMA

2091029227 views

REKLAMA

2091029526 views

REKLAMA

2092825985 views

REKLAMA

2091029807 views

REKLAMA

2091029953 views

REKLAMA

2091030097 views