REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna koronawirus Źródła: w przyszłym tygodniu wideoszczyt UE w sprawie koronawirusa

Źródła: w przyszłym tygodniu wideoszczyt UE w sprawie koronawirusa

-

W przyszłym tygodniu liderzy państw i rządów Unii Europejskiej mają się naradzać podczas wideokonferencji poświęconej walce z pandemią koronawirusa – poinformowały w środę źródła unijne.

Wideokonferencja, która odbędzie się 29 października, będzie pierwszym z serii posiedzeń tego typu, które przywódcy UE zobowiązali się zorganizować, aby stawić czoło pandemii.

Narada ma się rozpocząć w przyszły czwartek późnym popołudniem, dzień po planowanym ogłoszeniu przez Komisję Europejską nowych propozycji wzmocnienia koordynacji między państwami UE ws. strategii testowania, śledzenia kontaktów i długości kwarantanny.

W ostatnich tygodniach UE zaczęła ściślej współpracować w tej kwestii niż na początku pandemii, gdy jednostronne decyzje stolic doprowadziły do chaosu na unijnych granicach. “27” zgodziła się w ostatnim czasie na wspólny zakup przyszłych szczepionek i wspólne, niewiążące kryteria oceny rozwoju epidemii na szczeblu krajowym.

Jednak metody walki z pandemią poszczególnych państw nadal znacznie się różnią. Przykładem jest długość kwarantanny. Dla osób, które miały kontakt z chorymi, wynosiła ona do niedawna w całej Unii 14 dni, ale niektóre kraje zaczęły ją skracać.

Na ubiegłotygodniowym szczycie w Brukseli liderzy unijni zgodzili się, że w sprawie Covid-19 będą regularnie naradzać się na szczeblu Rady Europejskiej.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks