REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatPapież: pedofilia to głębokie zło, które trzeba wykorzenić

Papież: pedofilia to głębokie zło, które trzeba wykorzenić

-

Papież Franciszek oświadczył w czwartek, że pedofilia jest „głębokim złem, które trzeba wykorzenić”. Wskazał na to w przesłaniu na międzynarodowe sympozjum online na temat wykorzystywania dzieci. Współorganizatorem jest Papieska Komisja. ds. Ochrony Nieletnich.

W obradach trwających zdalnie do soboty uczestniczą przedstawiciele amerykańskich uczelni oraz UNICEF i Światowej Organizacji Zdrowia. W przesłaniu, odczytanym przez jedną z ofiar wykorzystywania Franciszek położył nacisk na konieczność „większej świadomości dramatu i zasięgu seksualnego wykorzystywania nieletnich” oraz krzewienia „bardziej skutecznej współpracy na każdym szczeblu społeczeństwa, by wykorzenić to głębokie zło”. Papież wyraził też wdzięczność za stale podejmowane wysiłki na rzecz tego, by „przywrócić godność i nadzieję ofiarom wykorzystywania”.

REKLAMA

Przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich kardynał Sean O’Malley podziękował ofiarom pedofilii za to, że opowiadają o swoich doświadczeniach.

„To dzięki waszej odwadze ochrona dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych oraz programy pomocy ofiarom stają się głównymi elementami we wszystkich aspektach naszego życia” – dodał metropolita Bostonu, cytowany przez portal Vatican News. Zaznaczył, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

W czasie sympozjum laureat pokojowej Nagrody Nobla z 2018 roku ginekolog Denis Mukwege z Demokratycznej Republiki Konga opowiedział, że w jego szpitalu było wiele dzieci- ofiar gwałtu, stosowanego – zaznaczył – jako „broń na wojnie”.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

REKLAMA

2103077958 views

REKLAMA

2103078191 views

REKLAMA

2104874583 views

REKLAMA

2103078334 views

REKLAMA

2103078434 views

REKLAMA

2103078543 views